Uzun süreli bir dil eğitimi mi düşünüyorsunuz? ABD ve İngiltere’ye göre çok daha düşük yaşam giderleri ve eğitim ücretleri ile kaliteli bir dil eğitimi almak istiyorsanız Avustralya sizin için doğru bir seçenek olacaktır. Avustralya’da İngilizce dil eğitimi, birçok şehirde bulunan İngilizce dil kursları (ELICOS), TAFE okulları ve Üniversitelerin İngilizce hazırlık okullarında verilmektedir. Avustralya’daki İngilizce dil kursları (ELICOS) ekonomik ve yüksek kalitede eğitim sunmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Nüfusunun azlığına karşın, Avustralya İngilizce konuşulan ülkeler arasında, yurtdışından gelen öğrenci sayısının en fazla olduğu üçüncü ülke konumundadır. Yurtdışından gelen öğrencilere, eğitimleri süresince haftada 20 saate kadar çalışma izni tanıyan Avustralya, Türk öğrencilere sağladığı vize kolaylığı, ekonomik ve kaliteli eğitimi, güvenli yaşam alanları sayesinde dil eğitimi için düşünebileceğiniz cazip bir ülke konumundadır.

Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast, Perth, Adelaide, Canberra, Darwin ve daha birçok şehirde İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz okullarda, diğer tüm ülkelerde olduğu gibi, Genel İngilizce, Akademik İngilizce, Sınavlara hazırlık İngilizce eğitimi, İş İngilizcesi, Yöneticiler için İngilizce gibi pek çok farklı konuda eğitim alabilirsiniz.

İngilizce eğitim ücretleri şehirlere göre farklılık göstermekle birlikte haftalık ortalama 180 Avustralya Doları’ndan başlamaktadır. Avustralya’ da özel dil okullarında İngilizce dil eğitimi almak TAFE ve üniversitelerde İngilizce kurslarında eğitim almaktan daha ekonomiktir.

Dil eğitiminiz süresince aile yanında, okul yurtlarında veya öğrenci evlerinde konaklayabilirsiniz. Gideceğiniz şehre göre değişecek konaklama ve yaşam gideri masrafları aylık ortalama 1000 Avustralya Doları’dır. (Bu rakam Avustralya Başkonsolosluğu tarafından önerilen 1 aylık yaşam masrafıdır.) Unutulmaması gereken önemli bir nokta şu ki; eğitiminiz süresince haftada 20 saat çalışma iznine sahipsiniz ve çalışarak ayda ortalama 950 Avustralya Doları kazanabilirsiniz. Bu da size Avustralya’daki eğitiminiz süresince ciddi bir maddi destek sağlayacaktır. Bu yönüyle de değerlendirildiğinde Avustralya dil eğitimi için seçebileceğiniz en cazip ülke halini alıyor.

Dil okullarını incelemek lütfen ziyaret edin: www.hotcourses-turkey.com