Adı gibi hüzün barındıran bir dizi. Benim şahsi görüşüm içinde bu kadar çok acıtasyon olan bir proje kesin iş yapar. Çünkü milletçe ağlamak için yer aradığımız hassas bir dönemdeyiz.
Bu durumu paraya çevirmekte kuşkusuz ki bir çok insanın işine gelir. Dizi sektörü de, film sektörü de benim kanaatime göre halkın içinde bulunduğu durumdan oldukça faydalanır halde. Tıpkı kuş gribi ve benzer olaylar da uyanık bazı iş adamların  durumu para kazanmak için kendi lehine çevirmeleri gibi. Bu kapitalizmin çarklarından biri olsa gerek. Ya da en azından ben öyle düşünüyorum. Tabi ki sadece kötü eleştiri büyük haksızlık olur.

Sponsor Bağlantılar

Hayat Devam Ediyor dizisinde ki küçük gelin sorunu kuşkusuz ki ülkemizin bazı kesimlerinde hala devam eden bir sorundur. Bu tür çocuk istismarı olan durumlara dikkat çekmek açısından ve bir kızımızın dahi bu dizi sayesinde fayda görebilecek olması düşüncesi böyle projelere sempatiyle bakmamı sağlıyor.

Kötü eleştirinin yanı sıra bu yönüyle düşünmek güzel, ayrıca Mahsun Kırmızıgül’ün genel yönetmenlğini yaptığı Benim İçin Üzülme dizisinin hikayesinden çok inanılmaz güzel sahne geçişleri ve Karadeniz bölgesinin muhteşem doğası insanda belgesel izliyormuş gibi bir his uyandırıyor.

Projenin yapılış sebebi her ne olursa olsun, eğer insanlara fayda getiriyorsa benden olmuştur onayı alır. İnsanlar da farkındalık yaratmak ve bulunduğun duruma ayna tutulması bizi bize anlatarak kusurlarımızı düzeltmeyi sağlıyorsa kimi ne kadar zengin ettiği beni pek ilgilendirmez.

Hiç olmazsa bu şekilde biraz da olsa avunma mı sağlıyor.Ya da belki de sadece kendimi avutuyorumdur…