Sevdamı sineme gömmüş susuyorum, işitiyor musun nasıl da çığlıklar atıyor suskunluğum!

Sponsor Bağlantılar

Gün olur da güneş doğarsa üzerine bensiz, benimle olduğun günleri düşün, zannetme ki yalan sözler içinde, bulamazsın doğru dürüst suskun sevda sözleri benimki gibi.
Önemli olmaz bazen giden ya da gidip de gelmeyen, bazen de başlatmak gerekir her şeyi yeniden.

Bana sevgi duymaktan çekinme ya da çekip gitmemden,

Gönlümde sevginin hiçbir türünü şimdiye kadar sahipsiz bırakmadım ben.

İnsanın sevdasını anlatamaması ne acı, malum olanı söyleyememesi, “Ben…” deyip sessiz kalması, ya da “Sen…” deyip susması.

Ne kadar sevdalısın dersen eğer, suskunluğum kadar işte… Göğün tavanı kadar, arzın en derin çukuru ve tam içine kadar yerin, ta cehennemin dibine kadar…

Bazı sevgiler derin sessizdir sevgili! “Ah!” etmekten çekiniyorum belki dağlar yıkılır diye, ama bil ki dağlar yıkılıyor içimde…

Savaşabilirim!

Vatanım, bayrağım, güzel insanım; milletin hakkı olan şeyler için, her zaman! Sana olan sevdam bakidir, fakat bunu yapmama engel değil.

Gidersem, sevgimi de alıp götüreceğim kendimle, korkma! Nasıl olsa geriye kalan sözlerim değil, benden, sana anı olarak suskunluğum kalacak, fazla bir şey kalacak değil.

Hep beraber olacakmışız gibi günden güne bağlanıyorum sana, tanıştığımız güne, her gün yeniden başlıyorum ve sen giriyorsun hayalime durup dururken her seferinde…

Sevdamda bencilim ben, ama yüreğimin içinde severim. Her aklıma geldiğinde severim ki, sensiz geçen bir anım bile yoktur.

Kimi insan ağaçların çeşidini bilir, kimi şifa veren otları, ben sevda acılarını… Kimi insan ezbere söyler güzel sözleri, bense söyleyemediğim sessizliği.

Senden bahseden şiirler yazmak istiyorum, hem senden hem kendimden.. Hem bir tek senden söz eden, hem tüm ülkeye seslenen… Sarhoş gibiyim aşkından, başımı döndürdü sevdan, ne ayıldım, ayılabildim, ne de ayılmak isterim.

Özledim, iç geçirdim, güldüm, şarkılar söyledim, şiirler yazdım, “Sen ne yaptın?” diye sordum mu hiç sana? Çünkü  herkes kendinden sorumludur aşkın çileli yollarında…

Belki ben, sana benim gibi sevmeyi öğretemem ama sen de bana unutmayı öğretmezsin. Belki ben sana sevda suskunluğunu öğretemem ama sen de bana sensizliği öğretemezsin.

Öylesine ciddi bir iştir ki sevmek, sevilmek ve aşkı yaşamak, yaşlılığın yorgunluğu bedene çökse bile mesela bahçeye bir gül dikmek lazım. Hem öyle güzel kokular almak için değil, ölümün korkunçluğuna rağmen, aşkın ölümsüzlüğünü dünyaya haykırmak için…

Sana söylemek istediklerimi söyleyemedim şimdiye kadar, fakat bilmeni isterim ki, suskun sevdamın en güzel sözleri henüz sana söyleyemediklerimdir.

GezGin