Ortalama 40 yaşında olanların anne ve babaları televizyon ve teknoloji çağını sonradan yakaladıkları için gaz lambalarında ailece sohbetlerin edildiği temiz ortamlarda yetiştiler. Bu nedenle de şeytanın şu an kurduğu sistemden daha uzak bir yaşamları vardı. Suç oranları, ahlaksızlık, saygısız üslüplar, uyuşturucu kullanım oranları vs… daha düşüktü.
Bugün 40 Yaş civarında olanlar ise Dallas, Filamingo Yolu gibi dizilerle henüz büyüme çağında iken tanışmışlardı. O dönemleri yaşayanlar hatırlayacaktır; bu dizilerde yer alan öpüşme sahnelerinde aile terbiyemizden dolayı ya bir bahane ile diğer odalara gitmiş, ya da gözlerimizi kapatarak o sahneleri izlememiştik.

Sponsor Bağlantılar

Yine bugün 40 yaşlarında olanlar gençlik dönemlerinde ise, Tv kanallarının da artması ile Hayat Ağacı, Yalan Rüzgarı, Beverly Hills, Cesur ve Güzel gibi kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan gayri ahlaki dizilerle tanışmış ve oradaki kişilere özenerek büyümüşlerdi.

Fatmagül'ün Suçu Ne?

Şeytanın, teknolojiyi kullanarak yürüttüğü bu ahlaksızlık propogandası bugün etkilerini göstermeye başladı. Magazin programları ve sokaklar, kimlik bunalımı yaşayan, mutluluğu haplarda ve alkolde arayan, aile değerlerine sahip çıkmayan, zina yapmayı normal gören, şiddete eğilimli, insan haklarına saygı göstermeyen ve mukaddesata alenen küfür içinde olan insanlarla doldu taştı. (Şeytanın bu sistemine karşı uyanık olabilen iman sahiplerini tenzih ederim)

Şu anki televizyon dizileri ve çizgi filmlere bakınca, çocuklarımızın bizlerden çok daha kötü bir sistemin içine çekilmeye çalışıldığını farketmemek mümkün değil. Zira uygunsuz sahnelerde anne babalarından utanıp başını çeviren gençler yerini, uygunsuzlukları ailesi ile seyreden ve bunu çağdaşlık ölçüsü zanneden gençlere bıraktı.

Fatma Gül’ün Suçu Ne? gibi gayrı ahlaki sahnelerin olduğu pek çok diziyi hafta içi ve hafta sonu çocukların da izleyebileceği gündüz saatlerinde defalarca tekrar etmenin mantığı nedir? Bu dizinin oyuncuları, dizideki malüm sahneler öncesinde psikolojik destek alırken, çocuklarımızın psikolojisi neden feda edilmektedir?

Dünya’nın bu son döneminde şeytanın artan faaliyetlerine karşılık tepksiz kalmayalım. Dua mahiyetine RTÜK ve Tv kanallarına uyarılarda bulunalım ve en önemlisi çocuklarımıza güzel dinimizi baskı yapmadan anlatıp sevdirelim inşaAllah.

İbrahim Akın