Fenerbahçe’nin Emre Transferi

Fenerbahçe’nin Emre Transferi

 

Sponsor Bağlantılar

Başarı ve Başarısızlıktan Sonra Fenerbahçe

 

Fenerbahçe’li yöneticiler Emre ile ilgili Newcastle kulübünü her konuda ikna etti.

NTV Spor’un iddiasına göre Fenerbahçe, Emre Belözoğlu ile her konuda anlaşarak bombayı patlattı!

Fenerbahçe’nin, milli oyuncu ile 3 yıllık anlaşma sağladığı iddia edildi.Sarı-Lacivertli kulübün Emre Belözoğlu’na yıllık 3.5 miyon Euro ödeyeceği belirtilirken, Fenerbahçe’nin bonservis ücreti olarak da Newcastle 9 milyon Euro ücret ödeyeceği iddia edildi. Emre transferi doğrularken Fenerbahçe ile her konuda anlaştığını söyledi.

www.fenerbahce.org  Milli Futbolcu Emre Belözoğlu’nun bonservisi konusunda İngiliz kulübüyle anlaşmaya vardıklarını futbolcunun transferi için menajeri Ahmet Bulut İle görüşmelerin başladığını duyurdu.

GALATASARAY EMRE’Yİ İSTEMEMİŞ

 

Emre’nin Newcastle tarafından satış listesine konacağını öğrendikten sonra eski kulübüne haber gönderdiği ancak olumlu yanıt gelmeyince Fener’i tercih ettiği öğrenildi

 

Fenerbahçe ile anlaşarak tüm Galatasaraylılar’ı hayrete düşüren Emre Belözoğlu’nun transferindeki perde arkası da ortaya çıktı.

 

Milli oyuncunun, Newcastle United tarafından satış listesine konacağını öğrendikten sonra eski kulübüne haber gönderdiği ancak olumlu yanıt alamadığı için Fenerbahçe’yi tercih ettiği öğrenildi.

 

Galatasaraylı yöneticileri arayarak, “Newcastle’dan ayrılıyorum. Fenerbahçe iyi bir teklif yaptı. Ancak sizin benimle ilgili ne düşündüğünüzü bilmek istiyorum” mesajını yollayan milli oyuncuya olumsuz yanıt verildiği kaydedildi.

 

Bu gelişme üzerine Fenerbahçeli yöneticilerle bir araya gelen Emre’nin kendisine yapılan teklifi kabul ettiği bildirildi.  Galatasaray Başkanı Adnan Polat ise bu sürpriz transferle ilgili olarak “Emre’ye de Fenerbahçe’ye de hayırlı olsun diyorum. Başka bir şey söyleyemem” diye konuştu.

 

EMRE İÇİN NE DEDİLER

 

Milli futbolcunun kulübü Newcastle ile anlaşmaya varıldığının Fenerbahçe’nin resmi sitesinde açıklanmasıyla taraftarlar arasında büyük bir hareketlilik yaşanırken, eleştiriler genelde olumluydu.

 

İşte taraftarların ortak görüşü: “Çubuklu formayı kim giyerse giysin, Başkanımız’ın ‘hep destek, tam destek’ sloganıyla yaklaşmalıyız. İlk etapta köstek olunmasın yeter.”

 

Transferde iki gün öncesine kadar suskun kalan Fenerbahçe, ilk bombayı Emre Belözoğlu ile patlatırken, camiada müthiş bir canlılık yaşandı. Cuma gecesi kulübün resmi internet sitesine girilen, “Emre Belözoğlu’nun kulübü Newcastle ile anlaşmaya varılmıştır. Milli oyuncunun menaceriyle görüşmeler de sürmektedir” haberinden sonra taraftarların buluştuğu internet sitelerinde dün tek konu buydu. Sarı-Lacivertli renklere gönül verenlerin bazıları Emre’nin alınmasına karşı çıkarken, bazıları da destek verdi. İşte taraftarların görüşleri:

 

Arkadaşlar şu anda Emre, Galatasaraylılar tarafından hain ilan edilmiş durumda. Bizler de aynı tepkiyi koyarsak, Emre tamamen boşlukta kalacak ve onu bitirmiş olacağız. Bize vereceği yararlardan da mahrum kalırız…

 

Çubukluyu kim giyerse giysin ona Başkanımız’ın “Hep destek tam destek” sözüyle yaklaşmamız gerek…

 

Çubukluyu giyip aldığı para için terinin son damlasına kadar savaşacaksa hep destek tam destek…

 

Elinden geleni yaptığına inanırsam köstek olmam. Daha fazlası elimden gelmiyor, özür dilerim.

 

Bizim desteğimiz her zaman çubukluyadır. İçindeki isimler farketmez. Hep destek tam destek…

 

İlk etapta köstek olunmasa yeterli olur zaten…

 

Tümer projesi işler, bir terslik olmazsa desteğini hak ederek alır…

 

Avrupa futbolunu tanıması tartışılmaz; orta sahada basmadık yer bırakmaz; milimetrik pasları yerini bulur; oyun kurucu olur; sol kanat olur; milli takımın değişmezi; Avrupa Şampiyonası’nda en önemli kozlarımızdan; nokta transfer…

 

Bizde oynadığı sürece Emre gol atınca, hepiniz “Goooll” diye bağıracaksınız.

 

Herkes şimdi sallıyor. Lig başlayacak göreceğiz; iyi oynamaya başlayacak, en kritik yerlerde çıkıp gol atacak burada sallayanların hepsi kalkacak ‘gooll’ diye bağıracak tribünler Emre diye inleyecek.

 

Şu yabancı kısıtlamasında Türkiye’de, Avrupa’da oynayabilecek, sorumluluk alabilecek, mevkisine göre alınacak en iyi oyuncu.

 

Kimse yönetime sallamasın. En iyisini getirmeye uğraşıyorlar. Arkanıza yaslanın, takımımıza gelen iyi bir oyuncunun keyfini çıkarın…

 

Bize yakışan Emre´yi desteklemektir.

 

Resmi sitede kulüple anlaşıldığı söyleniyor. Menaceri bir sorun çıkarmasın… Ama eğer gelirse çok çok faydalı olur. Hem Galatasaraylılar da çıldırıyor şu an.

 

Galatasaray’da bazı oyuncular var ki ne olursa olsun kabul edemem maalesef. Destek olmam Emre´ye ama Fenerbahçe forması giydiği için köstek de olamam.

 

Emre hep arkanda olacağız, sen yeter ki terinin son damlasına kadar mücadele et.

 

Hiç sevmezdim ama kutsal formayı giyecekse destek sonuna kadar.. Çubuklu için canını dişine taksın sahada savaşsın yeter..

 

Fenerbahçe, tarih boyunca rakiplerin en iyi oyuncularını hep almıştır. Bu bir gerekliliktir. Ara ara hep böyle transfer yapmıştır. Şenol,Birol, Engin Verel, Tanju, Engin, Sergen, Tümer, Emre…

 

Emre´nin davranışlarından mı rahatsızsınız? Peki ya Gattuso´yu alsaydık ne olacaktı? Burası futbol kulübü, konsolos ya da diplomat yetiştirmiyoruz.

 

Müzmin sakat denen adam geçen seneye kadar 5 senede 141 mac oynamış… Avrupa´da ustelik! Emre iyi bir futbolcu ve Türk. Benim için sahada yapacakları ve bizdeki davranışları önemli gerisi hikaye.

 

6+2 gibi saçma bir yabancı sınırlaması varsa ve Avrupa’da kafaya oynaman için alınabilecek birkaç yerli oyuncudan biriyse… Her aldığın yerli oyuncunun Gökhan Gönül gibi çıkma ihtimali çok azsa… Alt yapıdan böyle oyuncuları çıkartamıyorsan, çıkartsan bile oynatma lüksüne sahip değilsen… Mehmet Aurelio gibi bir oyuncunun akibeti henüz resmiyet kazanmamışsa… İtalya ve İngiltere gibi üst düzey liglerde sırıtmadan mücadele edebildiyse… Vs vs… İsteriz

 

Çok sağlam bi sağlık testinden geçirilir de müzmin sakat olduğu belgelenirse istemeyiz. (Eski GS’li iyi topçu ama karakteri düzgün değil gibi gerekçeleri profesyonellikle bağdaştıramıyorum. Örneği yakın mazimizde de mevcut; Tümer Fatih Akyel, Rüştü, Baliç, Revivo)

 

Mevcut şartlara bakıldığında Emre yararlı bir transfer olacaktır. Aklımdaki tek soru işareti, sürekli sakatlıklarla uğraşması.

 

Hangi Galatasaraylı bize faydalı olmuş ki, onun olsun. Kalsın, Allah’a yakın, bize uzak olsunlar.

 

Profesyonel oyuncuların hiç birisi ile duygusal bağ kurmam. Ben, Fenerbahçe için para ödeyen lisanslı ürün kombine Ligtv alan yenildi mi üzülen yendi mi dünyanın en mutlusu olan taraftarım. Para aldığı için Fenerbahçem’de oynayan oyuncuların hiçbirisi benim kadar Fenerbahçeli olamaz. Çıkar sahaya işini yapar.

 

Emre ise nolmuş ? Önceden Galatasaraylı ise nolmuş?

 

15 yıldır gerçek Fenerbahçeli sandığımız Rüştü nerede arkadaşlar?

 

2 yılda göklere çıkardığımız Revivo nereye gitti? Nobre nerde?

 

Galatasaray formasını kesinlikle giymem diyen Baliç nerede oynadı?

 

Hiç bir futbolcu ile duygusal bağ kurmayın hiç birisine de düşman gözüyle bakmayın. Onlar para karşılığı hizmet sunan yetenekleri ile geleceklerini sağlayan starlar. Onlar bizler gibi Fenerbahçeli ya da Galatasaraylı, Beşiktaşlı olamazlar.

 

Merak etmeyin Emre´de gerçek Galatasaray taraftarı kadar gerçek Galatasaray taraftarı değil.

 

İçiniz rahat olsun. Sahada futbolunu oynayıp Fenerbahçem’e adam gibi hizmet eden bütün herkese kapımız açıktır.

 

Ahlak yönünden Fenerbahçe’de oynamaması gerektiğini düşünüyorum. Hakeme saldırmak rakibe saldırmak küfür etmek her şey var. Galatasaray’da yaptıklarının yüzde 10’unu bizde yapsın, her maçın ilk 15 dakikasında atılır. Üstelik müzmin sakat üstelik Galatasaray tribünlerinde amigoluk yapacak kadar fanatik tarikatçı olduğu söylentileri var. Baştan aşağı yanlış transfer. İnşallah yalan haber olur. Yoksa kabus dolu günler başlıyor. Serdar´a gelince para hesabı yapılıyor bu transfere olmayacak paralar veriliyor. Çok yazık.

 

Renkdaşlar bence olaya çok duygusal yaklaşıyoruz. Benzeri hırçınlıkta hareketleri kendi futbolcularımız yapınca tribünden basıyoruz alkışı ama Emre’nin daha önceden yaptığı hareketleri karaktersizlik olarak nitelendiriyoruz. Karakterde alınacak ölçüler bunlarsa kusura bakmayın da dünyada karakterli çok az oyuncu vardır.

 

Galatasaraylılar  Emre’ye kızgın

Emre’nin transferi, Fenerbahçeliler kadar Galatasaraylı taraftarlar arasında da tartışma konusu oldu. Sarı-Kırmızılılar, internet forumlarında görüşlerini dile getirirken, genelde Emre’ye büyük tepki vardı. İşte o görüşler:

Bunun adı profesyonellik değil, ihanet.
 

Yazıklar olsun Emre. Emre’nin Galatasaraylılar’a yaptığını kimse yapmaz! Bence Galatasaray-Fenerbahçe maçlarında nasıl yüzümüze bakacak onu düşünsün.

 

Tam yerine gittin. Bir daha Galatasaray’ın adını ağzına alma.

 

Emre eğer Fenerbahçe’ye giderse, bu, kesinlikle futbolun etiğine sığmayan bir davranış olur. Onu Emre yapan Galatasaray’a bunu yapamaz, yaparsa ayıp eder.

 

Yazıklar olsun sana. Başka söze gerek yok. Fener’e de tebrikler. Zor bir transfer ama bitirdi.

 

Sözleşme imzalamadan böyle bir şeye inanmam. Sözleşme varsa yayınlansın veya görüntü.

 

Ne çabuk unuttu Kadıköy’de ona “katil Emre” diye tezahürat yaptıklarını. Bu haber doğruysa bakalım Emre, o Kadıköy’e çıkabilecek mi? Daha doğrusu Ali Sami Yen’e nasıl gelecek?

 

Emre, sen o formayı giydin ya!!!

 

Emre sana sadece yazıklar olsun, eğer o formayı üzerine geçirirsen. İnsan ekmeğini yediği kapıya ihanet etmez.

 

Şimdiye kadar çok sevdiğim, Galatasaray’ın bir evladı olarak bildiğim bu adam artık benim için bitmiştir…Kimse, ‘profesyonellik’ falan demesin. Herşey para değil. Hakan Şükür’den örnek alsınlar biraz.

 

Camianın önde gelenleri ne dedi?

 

Güven Sazak (Eski başkan): Emre kötü oyuncu değil. Yönetim içe dönük bir transfer politikası düşünüyorsa, benim gönlümde yatan Arda. Çünkü Emre sık sakatlık yaşayan bir oyuncu.

 

Şevket Yılmaz (2000 Derneği eski Başkanı): Emre’nin alınması hata. Son yıllardaki durumuna bakıldığında fazla başarılı değil. Fenerbahçe’nin parasına yazık.

 

Selim Soydan (Eski yönetici): Emre’yi ve Fatih Terim’i yıllar önce Fenerbahçe’ye getirmek için çaba sarfettik ama olmadı. Emre, yetenekli bir futbolcu. Ama uyum sağlaması problem olur. Daha önceleri Galatasaray kökenli oldukları için her ikisine de karşı çıkılmıştı.

 

Aziz Yılmaz (Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı): Emre, Fenerbahçe’nin ilacı olur. Tekniğiyle, savaşçı yönüyle benim gönlümdeki oyuncu. Teknik direktör olarak Zico’nun kalmasından yanayım. Takımda Brezilyalı oyuncu sayısı fazla. Ayrıca insan ilişkileri çok iyi. Benim tercihim Zico’dur.

 

Puşkaş Ergun (Eski futbolcu): Emre’nin kariyerine söylenecek söz yok. 7-8 senedir Avrupa’da oynuyor. Ama Fenerbahçe’nin çok ihtiyacı olan bir pozisyonda değil. Kadroda bulunması iyi olur.

 

Ali Şen (Eski başkan): Çok iyi olur, mükemmel.

 

Hakan Bilal Kutlualp (Eski yönetici): Hırs ve duygusallıkla yapılan transferler Fenerbahçe’ye zarar veriyor. İleride hem maddi hem manevi sorunlar yaratabilir. Bence acil ihtiyaç olan bölgelere oyuncu almak daha doğru olur. Galatasaray kökenli olmasından dolayı bir takım spekülasyonları da beraberinde getirebilir.

 

Transferin Avrupa’daki yankıları

 

Setanta (İngiliz Spor Sitesi): “Fenerbahçe ile anlaşan Emre Belözoğlu, tekrar Türkiye’ye geri döndü. 27 yaşındaki oyuncu, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları sırasında Newcastle United’la yollarını ayırdı. 2005 yılında İskoç Graeme Souness tarafından Ada’ya, İnter’den transfer olan Emre, uzun süre forma giydiği Galatasaray’ın ezeli rakibine transfer oldu.”

 

Goal.com (Spor Sitesi): “Türkiye’nin dev ekiplerinden Fenerbahçe, bu yazın ilk en önemli transferini Newcastle United’dan Emre Belözoğlu’nu alarak gerçekleştirdi. Galatasaray ve İnter formaları giyen yıldız, Avrupa macerasına 28 yaşında noktayı koyarak tekrar Türkiye’ye döndü.”

 

AP Haber Ajansı: “Fenerbahçe, Türk Milli Takımı’nın yıldız futbolcusu Emre Belözoğlu ile anlaştı. Sarı-Lacivertli kulübün sitesinde geç saatlerde Emre’yle anlaşıldığı ifade edildi. Newcastle’a 5 milyon, oyuncuya da senelik 3,5 milyon Euro verileceği belirtildi.”

 

Sky Sport (İngiliz Spor Sitesi): “Newcastle United’da oynayan Emre Belözoğlu, Fenerbahçe ile anlaştı. 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na hazırlanan Emre’nin, 3 yıllık sözleşmeye imza attığı belirtildi. İngiltere Premier Ligi’nde 46 maçta mücadele eden Emre, istenilen performansını 3 yıllık sürede gösteremedi. Ancak yetenekleri tartışılmaz.”

 

Triballfootball.com (Spor Sitesi): “Fenerbahçe, yaz döneminin ilk en büyük transferini yaptı ve Newcastle United’dan Emre’yi aldı. Transfer Sarı-Lacivertliler’in resmi sitesinden duyuruldu.

 

Volkan Ballı görüşmüş

 

Milli takımın Finlandiya ile oynadığı maçı izlemek için Almanya’ya giden, buradan kamp yeri bakmak için Avusturya’ya geçen idari menacer Volkan Ballı’nın seyahatinin asıl amacının Emre ile görüşmek olduğu belirlendi. Fatih Terim’den izin alan Ballı’nın, yıldız oyuncuyla bir görüşme yapıp, Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisini transfer etme isteğini ilettiği öğrenildi.

 

İlk kutlayan Semih oldu

 

Emre’nin transferi, mili takım kampında da günün konusuydu. Herkes bu transferi konuşurken, Emre’yi ilk kutlayan, Fenerbahçe’nin gol kralı futbolcusu Semih Şentürk oldu. Golcü oyuncu, “Emre ağabey ile Aurelio süper anlaşıyor. Takıma apayrı bir dinamizm ve güç katacaktır. Çok isabetli ve takım için çok önemli bir transfer. Emre, Fenerbahçe’ye fayda sağlayacaktır. Uzun bir aradan sonra orta sahaya sol ayaklı bir oyuncu geldi. Fenerbahçe taraftarı da Emre’yi bağrına basacaktır. Onunla önümüzdeki sezon büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi. Semih, şu anda tek düşüncesinin Fatih Terim’den formayı kapmak ve gollerine Avrupa Şampiyonası Finalleri’nde devam etmek olduğunu sözlerine ekledi.

 

FENERBAHÇE CEPHESİ

 

Artık Fener’in oyuncusu oldun. Hitaplarına dikkat etmelisin.

 

Şu an dünyada mevkisinin en iyilerinden biri. Hep destek tam destek.

 

Bu çubuklu formayı giyen herkese destek Fenerbahçe taraftarının görevidir.

 

Çok iyi transfer. Karşı çıkanları hayretle izliyorum.

 

Galatasaray ile aramızdaki farkı anlayacaksın.

 

Sevmesem de başarılar.

 

Takım içinde truva atı olmasın da. Yaşasın dedirten bir transfer değil.

 

Şuna bak şuna. Bize gelince ne kadar da tatlı ve sempatik geldi gözüme…

 

GALATASARAY CEPHESİ

 

Alın hayrını görün. İki senedir zaten doğru dürüst oynamıyor.

 

Çirkin futbolcular müzesindeki yerini aldın.

 

Emre’nin tesadüfbahçeye uyum sağlamakta zorluk çekeceğini zannetmiyorum.

 

Bakalım Fenerbahçe forması ile Ali Sami Yen’e nasıl çıkacak.

 

Türkiye dönersem sadece Galatasaray’da oynarım diyordu. Ah şu para…

 

Sonun başlangıcı. Emre’yi Fenerbahçe taraftarı kabul etmez, biz de artık geri istemeyiz.