KPSS Oturumları

KPSS Oturumları

KPSS CUMARTESİ SABAH OTURUMU

Sponsor Bağlantılar

(Sınav süresi 120 Dakika) + ( Yabancı Dil 60 Dakika )

a) Genel Yetenek
b) Genel Kültür bölümleri

KPSS’ye başvuran herkes bu oturumlara katılır. Yalnızca “Yabancı Dil Sınavı”na katılmak zorunlu değildir. KPSS başvurunuzda katılmak istiyorum derseniz, sabah oturumunda yabancı dil sınavına da girersiniz. Yabancı Dil Sınavına girmeniz KPSS sonucunda hesaplanacak puan sayınızı arttıracağından bu sınavı almanızı öeriyoruz. İngilizceniz hiç olmasada bu sınavı almanız tavsiye edilir.

KPSS CUMARTESİ ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU

(Sınav süresi 150 Dakika)

a) Eğitim Bilimleri

Cumartesi öğleden sonra yapılan oturuma sadece öğretmen adayları girebilmektedirler. Öğretmen adayı olmayanlar bu sınava giremezler.

KPSS PAZAR SABAH OTURUMU

(Sınav süresi 210 Dakika)

a) Hukuk
b) İktisat
c) İşletme
d) Maliye
e) Muhasebe

Pazar sabah oturumuna “Lisans son sınıf öğrencileri ya da Lisans mezunları” girebilirler. Bu 5 alanla ilgili sorular karşınıza çıkar. İstediğiniz alanın sorularını yapabilirsiniz. İstemediklerinizi boş bırakabilirsiniz. Hepsini yapmanız, cevaplandırmanız hesaplanacak puanlarınızı arttıracağından avantaj sağlar size.

KPSS PAZAR ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU

(Sınav süresi 210 Dakika)

a) Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
b) Ekonometri
c) İstatistik
d) Kamu Yönetimi
e) Uluslararası İlişkiler

Pazar öğleden sonra oturumuna “Lisans son sınıf öğrencileri ya da Lisans mezunları” girebilirler. Bu 5 alanla ilgili sorular karşınıza çıkar. İstediğiniz alanın sorularını yapabilirsiniz. İstemediklerinizi boş bırakabilirsiniz. Hepsini yapmanız, cevaplandırmanız hesaplanacak puanlarınızı arttıracağından avantaj sağlar size.

AÇIKLAMA: KPSS Kılavuzunda kadrolar bulunmaktadır. Bu kadroların altında puanların nasıl hesaplanacağı açıklanmaktadır. Örnek vermek gerekirse “Kaymakamlık” isteyen birinin Pazar öğleden sonra yapılacak oturumda mutlaka “Kamu Yönetimi” sorularını cevaplandırması gerekmektedir. Ancak yine pazar öğleden sonra yapılan oturumda “Ekonometri” sorularını cevaplandırması kendisine “Kaymakamlık” için hiçbir avantaj sağlamayacaktır. Bunlardan birini alması zorunlu iken diğerini alması zorunlu değildir. Sizde tercihlerinize göre hangi oturumlara gireceğinizi, hangi alandaki soruları cevaplandırmanız gerektiğini önceden kılavuz yardımıyla belirleyebilirsiniz.

Bütün adaylara KPSS’de başarılar dileriz.

Soru ve görüşleriniz cevaplandırılacaktır.

Ayrıca forum bölümümüzde her kpss grubu için açmış olduğumuz ayrı ayrı bölümlerde ilgili bölümdeki soruları görebilir, aklınıza takılan soruları forumda diğer KPSS adaylarıyla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.