Kamuhaberin memur alımlarına yönelik haberi aşağıda verilmiştir.
 
Bizim sizden farklı olarak sadece bazı kamu kurumlarında çalışmakta olan arkadaşlarımız olduğu ve bizim de onlardan veya onların tanıdıklarndan tamamen şifai bilgilere ulaşabilme imkanımızın olmasıdır.Kendimizi de açık etmemeye çalıştığımız için belki de bazılarınızdan daha kısıtlı hareket edebiliyoruz. Sizlere söz verdiğimiz üzere özellikle talep ettiğiniz yerleştirmeler hakkındaki bilgilere aşağıda yer verilmiştir.

Sponsor Bağlantılar

—- Memur ve KİT lerdeki sözlşemlei personel pozisyonlarına yapılacak olan yerleştirmelerin genel olarak toplamda 12.000 civarı olması beklenmektedir. Bu rakamın öğrenim durumlarına göre dağılması konusunda bilgi sahibi değiliz. Her öğrenim seviyesinen gerçekleşecek olan yerleştirme ilanının bayramdan önce  yapılmasını beklemekteyiz. Kasımın son haftası ilanın yapılacağı yönünde bilgimiz mevcut.

—- Sağlık Bakanlığı ile ilgili sorular da her zamanki gibi çok yoğunlaşmıştı. Sağlık Bakanlığı alımının toplamda 16.000 civarı olması beklenmektedir. Yapılacak alımın tümü sözleşmeli personel olacak özellikle mesleki öğrenimlerde gerçekleşecektir. Zaman konusunda çok şaşırtıcı bilgi aldık. Alıma en hazır kurum olan Sağlık Bakanlığının yerleştirmesinin genel yerleştireden önce olmasını beklemekteydik. Fakat aldığımız bilgi yanıldığımızı, alım ilanının Aralık ayında bayramdan hemen sonra yapılmasının beklendiğidir.

Bu arada belirtmek gerekir ki aynı Bakanlığın kadrolu alımının da genel yerleştirmede olmasını beklemekteyiz.

—-Tarım Bakanlığı için belki de bir yıl peyder peyder sorular gelmekteydi. Bakan yıl başında 2.500 adet sözleşmeli personel alacağını beyan etmiş ondan sonra ise ses çıkmamıştı. Yaptığımız araştırma bu Bakanlığın 2.500 den fazla personel almak için girşimde bulunduğu, izin işlemlerini tamamlamaya çalıştığı yönündedir. İzin işlemi tamamlandığında bu Bakanlıkta sözleşmeli personel almak için ilana çıkacaktır. Ortada henüz beklenen bir zaman olmadığı için ilan zamanını vermek yanıltıcı olur.

—-Adalet Bakanlığı, bir kaç gün önce Bakanının dediği vea basının yansıttığı şekilde bu yıl 15.000 kişi almayacaktır. Küçük bir alımın- belki de 1.000-1.500 kişi olma ihtimali vardır.

—İçişleri Bakanlığının da 1.000 adet sözleşmeli personel almak için hazırlığa başladığı bunun da kısa süre sonra ilana çıkılmasını beklediğimizi de ifade etmek uygun olabilir.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerinin resmi veriler olmadığını, tamamen bizim şifai bilgilere göre verdiğimiz tahminlerimiz olduğunu ifade etmek isteriz. Okuyucularımızdan ricamız alıma dair detayları bize sormamalarıdır. Bildiğimiz bütün veriler yukarıdakinden ibarettir.

 
Kaynak: Memurlar.Net