Ülkenin önde gelen haber kanalları olayı son dakika haberi olarak duyurdu. Haberi duyan halk ellerinde bayraklar sokaklara fırladı ve sevinç çığlıkları dalga dalga ülkeyi sardı. Sanatçılar bu fırsatı kaçırmadı ve hemen büyük meydanlarda toplanan coşkulu kalabalıklara konserler verdiler. Hem de ücretsiz. Böylece halkın sanatçısı olduklarını bir kez daha kanıtladılar.Ülkeyi yöneten liderler demeçler verdiler gururla. Hatta bir milletvekili bu günün milli bayram ilan edilmesi için mecliste teklifte bulundu. Ülke bayram yaparken dış dünya kutlamaların mahiyetini anlamaya çalışıyordu.

Sponsor Bağlantılar

Bu esnada ülkenin en önemli düşünürlerinden olan genç yazar yurtdışında bulunuyordu ve olayları merakla takip ediyordu. İlk fırsatta uçağa atladı ve ülkesine döndü. Havaalanında kendisini karşılayanlara ne olup bittiğini sordu. Aldığı cevap karşısında acı acı güldü ve apar topar ülkeden ayrıldı.

Uçakta derin düşüncelere daldı… Ağır zayiat verdirmişler. Otuz yıldır mücadele ettikleri terör örgütüne… Küçük ve güçsüz bir örgüt ağır zayiat verir mi? Siz bu kafayla terörü üç yüz yılda da bitiremezsiniz. Kendi kavramlarınızla büyütüyorsunuz terörü… diye söylendi…