Vicdan azabı! Kafandaki en büyük soru işareti; en küçük nokta; orta boy bir ünlem işareti; milyonlarca virgül… Açıklaması olmayan bir durum; yani iki nokta yok. Ardı arkası gelmeyen bir gönül burukluğu yani noktalı virgül yok. Soru işareti çünkü; sebebini bilmediğin ve öğrenmeye çalıştığın bir duygu. En küçük nokta çünkü; o küçük noktanın bu duyguyu sonlandırmaya gücü yok. Orta boy bir ünlem işareti çünkü; kendini aklamak gerekiyor. Ardı arkası kesilmeyen virgüller çünkü; her şeyi birbirine bağlıyor.

Her şey seni terk etmiş. Bir zamanlar gülüp geçtiğin o nokta şimdi sana yardım etmiyor, virgüller sana zarar veriyor ve en kötüsü ünlem işaretini de küstürmüşsün ki sana arka çıkmıyor. Ortada yalnız senin benliğin var. Bu anda vicdan azabı devreye giriyor.

Sponsor Bağlantılar

Sen kendini vuruyorsun, işte bunu yapmanın adı da vicdan azabı oluyor. O senin en büyük pişmanlığın, en büyük kırgınlığın. Çünkü sen kendi kendine dargınsın. Çünkü sen her şeyden çok kendini seviyorsun ve yine kendi kendine nasıl böyle bir acı yaşattığına yanıyorsun. İşte burada bencillik devreye giriyor.

Seni uçsuz bucaksız düşünceler yolculuğuna sürüklüyor ve her şeyi bir anda unutuveriyorsun. Bunu bilen tek şey var; onu da sen bilmiyorsun!