Ali Sekülü

Allah ülke insanlarımızı birbirine düşürerek, Ülkemizi önce bölüp sonra fare gibi oynanabilen kılan veya kavimler haline getirmeyi amaçlayan bu tarihin en eski oyunundan bizi kurtarsın.
Jin’ler orta asyalı atlıları böldü, 1000 yıl oynadı. Jingiz (Cengiz) kabileler arası çıkarılan kan davalarına son verdi ve ulus olmayı başardı.

Sponsor Bağlantılar

Attila kan davalarını kaldırdı klanları kavim yaptı ve kavimlerden ulus oluşturarak  Bizans imparatorluğuna oyuncak olmaktan da kurtuldu.

Büyük İskenderin de babası Zalim İmparatorluklarca, parça parça bölünmüş ve en son barbar lakıbıyla itham edilmiş bir kavim haline getirilmiş insanların başındaydı.

İskenderde halkları arasındaki kan davasını bitirdi ve birlik beraberlikten doğan güçle Dünyanın haritasını yeniden şekillendirenlerden oldu.

Cengiz ve Attila da mazlum halklarını kurtararak dünya coğrafyasını değiştirdiler.

Emperyalistlere karşı artık uyanık olmak için yasalarını yazmaları gerektiğini halklarına bildirdiler.

Bizde “Birlik ve beraberlik ruhu kaderi ilahiden başka her şeyi yener” diyerek gerçek bölücü olan Emperyalistlerin oyununa gelmemeliyiz. Bu yaşamın bütün tarafları olarak bütün fertler ve bütün kurumlar dikkatli ve uyanık olmalıyız. Emperyalizmin, özgürlük, serbest ticaret (Yani sadece emperecilerin istediği şartlarda alış tek taraflı alış)dünya barışı, küresel… vs gibi uydurdukları aletler karşısında hayatını kaybeden bütün mazlumların anısına saygı duyuyorum ve Allahtan onları ebedi yaşamta yumuşacık sarmalamasını, merhameti ile yağrılamasını diliyorum.

Atalarımız bir fitne dokuz büyüye bedeldir diyorlar.

Peygamberimiz fitne çıkaranlar bizden değildir diyor.

Allah fitneye ilave edilen söz artırır diyor.

İnsana yakışan bir aşk ve muhabbetle bakmayı eski şiddetiyle yakalamamız lazım.

İnşallah yeni yıllarda var olabilmenin ancak birlik ve beraberlikle mümkün olduğunu milletc anlamak umudu ve duasıyla…