Enerji tasarrufu, konforumuzdan ödün vermeden daha az enerji tüketimi olarak anlaşılmalıdır. Günlük yaşantımıza biraz dikkat ettiğimizde basit bir kaç uygulama ile ciddi tasarruflar yapabileceğimizi görürüz.
Elektrik tüketimi ihtiyacımız olan bir şeydir. Ama kimsenin bulunmadığı odanın ışığının yanık olması enerji israfıdır. Kullanılmayan odaların elektrik düğmelerini kapatalım. Aynı şekilde tv, radyo, bilgisayar, laptop, elektrikli tüm ev – ofis araç gereçlerini ihtiyaç anında kullanalım ama kullanmadığımız zaman bu cihazları kapatıp fişlerini prizden çekelim. Böylece azda olsa prizdeki fişin tükkettiği enerjiyi de tasarruf etmiş oluruz. Az diyoruz ama aslında bunlar toplam da hiç de az olmayan değerlere ulaşıyorlar.

Sponsor Bağlantılar

Isıtma ihityacımız için doğalgaz ve bilimum ısınma giderleri ihtiyaçtır. Ama bunların yanında kullanılacak bazı küçük ve ekonomik cihazlar bize hem konfor sağlar hemde enerji tasarrufu sağlar. Örneğin Termostatik vanalar, oda termostatları gibi, hem istediğimiz sıcaklık değerinde ısınma elde ederiz hemde gereksiz enerji tüketimini önlemiş oluruz.

www.debisanyapimarket.com