DiyetEvet bu haber diyetsiz zayıflama usulüne uygun maddeler vermiş işte bazıları…

Sponsor Bağlantılar

 

(1) Her gün kahvaltı yapın

 

(2) Geceleri mutfağınızı kapatın

 

(3) Tatlandırılmış içeceklerden uzak durun

 

(4) Doğal besinleri tüketin

 

(5) Tahıl tüketin

 

(6) Evinizde kalorili yiyecekleri bulundurmayın

 

(7) Porsiyonlarınızı küçültün

 

(8) Her yemek ve ara öğün de protein içeren besinler yiyin

 

(9) Diğer hafif alternatifleri değerlendir

 

Şimdi ben bu maddeleri okuyunca otomatik olarak zaten bir diyetin içine girdim.

 

‘’Her gün kahvaltı yapın’’ harika bir başlık insan birden tamam işte buu diye bağrıyor..

 

‘’Geceleri mutfağınızı kapayın’’ demek diyetin en zalim yanı, yani diyelim son yemek saatin 19.30 ve mutfak kapandı, ama sen diyette değilsin unutma.

 

‘’Tatlandırılmış içeceklerden uzak durun’’ en güzel içecek su bu durumda ama çok istiyorsan yağsız süt veya limonata içebilirsiniz aç bir cola devri kapandı.

 

‘’Doğal besinleri tüketin’’ derken doğallığını bozmayın daha çok çiğ yiyin çok gerekiyorsa haşlayın ama kızartma falan yok maksat diyette olmadığını anlaman keyif almaya bak.

 

‘’Tahıl tüketin’’ maddesi öyle sevineceğiniz bir şey içermiyor bol bol kepek var.

 

‘’Evinizde kolorili yiyecekler bulundurmayın’’ bunun adı börek yapmayın tatlılar pastalar mutfakta ne arasın en güzeli ıspanak salatası, haşlama lahana tatlısı…

 

‘’Porsiyonlarınızı küçültün’’ türkçesi kibrit kutusu büyüklüğündeki bir peynirin tabağınızda yer alması halinde kıpırdayacak yer kalmamasıdır bir de yıllardır değişmez ölçek kibrit kutusudur ama diyetten sayılmaz…

 

‘’Her yemek ve ara öğün de protein içeren besinler yiyin’’ sadece bu maddeyi beğendim içinde fındık fıstık olması beni cezbetti ama o da minik tabaklarla diye özellikle belirtilmiş diyetsiz (!) zayıflamada.

 

‘’Diğer hafif alternatifleri değerlendir ’’ burada ‘diğerleri’ derken patates kızartması sosis kızartması mayonezler kremalar ya da sevdiğiniz her şey yok diyor ama sunduğu alternatifleri sevdiklerinizin üzerine kapadığı için sizin farkına varmamanızı sağlıyor yani psikolojik motivasyon. Arta kalan ‘diğerleri’ Esmer pirinç Greyfurt Kırmızı üzüm Salatalık Azuki fasulyesi (Küçük kırmızı fasulye) Brokoli Elma kiraz yulaf tabii bunlar diyet ürünü sayılmadığı içinde bu rejimin adı da rejim değil. Bence de değil, bu rejim de değil zaten, biz Türkler de bunun adına kandırmaca derler ya sizde ne derler?