Hotmail ya da Windowslive E-Mail Adresi Almak

Hotmail ya da windowslive uzantılı e-mail adresi almak aşağıdaki adrese giriniz:

Sponsor Bağlantılar

 

https://signup.live.com/newuser.aspx?mkt=TR-TR&ts=4376588&sh=Fuym&ru=http%3a%2f%2fmail.live.com%2f%3fnewuser%3dyes%26hm%3d1&rx=http%3a%2f%2fget.live.com%2fmail%2foptions&rollrs=03&lic=1

 

Not: Servislerdeki sorundan dolayı link hata verebiliyor. Geri gelip tekrar linke tıklarsanız sayfayı açacaktır. Açmazsa aynı işlemi yineleyin, mutlaka açılır.

 
Açılan sayfayı beraber dolduralım. En üstte size “Windows live ID” soruyor. Buraya @hotmail.com’un başına gelmesini istediğiniz bir mail yazın. Adınız soyadınız olabilir, sevdiğin bazı şeylerin isimleri olabilir. Unutmayacağınız ve hatırlayabileceğiniz şeyler olması iyi olur. Ayrıca milyonlarca insan bu hizmeti kullandığından o boşluğa ali, istanbul, turkiye gibi kısa ve çok kullanılan bir şey yazarsanız sistem kabul etmeyecektir. Çünkü o mail adresleri çoktan alınmıştır. Buraya neler yazılabilir:

 

hasangunal : ad-soyad birlikte

hasan54 : isim ve şehir plaka kodu

hasanbahar : isim ve diğerinin ismi 🙂

hasanturkiye : isim ülke

yenimakale : çalıştığınız, sahibi olduğunuz bir yerin ismi ya da firma ismi

 

Bunlar gibi türetmek mümkündür. Şimdi burayı doldurduğunuzu farzediyorum. Hemen sağ tarafında “windowslive.com” yazmaktadır. Eğer windowslive.com uzantılı bir e-posta, e-mail adresi almak istiyorsanız hiç değiştirmeyin. Ancak “Hotmail.com” uzantılı istiyorsanız üzerine tıklayarak açılan yerden Hotmail.com’u seçmelisiniz.

 

Kullanıcı isminizin daha önce başkası tarafından kullanılıp kullanılmadığını yani alınabilir olup olmadığını anlamak için “Kullanılabilirlik durumunu denetle” butonuna tıklayarak bu e-posta adresinin uygun olup olmadığını denetleyebilirsiniz.

 

Parolanızı seçin

kısmında en az 6 karakterli ve büyük, küçük harfe duyarlı bir şifre belirleyin. Doğum tarihi, ad-soyad gibi bir şifre belirlemekten kaçının. Aklınızda kalabilecek, ancak başkalarının bulamayacağı, tahmin edemeyeceği bir şifre olması faydalı olur. Şifreniz sadece harflerden oluşabileceği gibi, rakamlardan ya da harf ve rakamlardan da oluşabilir. Parolanızı belirledikten sonra alt tarafa da aynı parolayı yazmalısınız.

 

Parola sıfırlama bilgileri

Bu bilgiler parolanızı kaybetme durumlarına karşı alabileceğiniz bir önlemdir. “Diğer e-posta adresi” kısmına varsa eğer başka bir e-posta adresinizi yazın. Bu e-posta adresi ile daha sonradan parolanızı unutsanız bile geri alabilirsiniz. Ancak boş bırakmanızda mümkündür.

“Soru” kısmından bir soru seçin “Gizli Yanıt” kısmına bu sorunun cevabını yazın.

 

Bilgileriniz

Bu kısım sizin kişisel bilgilerinizdir. İstediğiniz şekilde doldurabilirsiniz. Burada sadece posta kodu kısmında takılabilirsiniz. Posta kodu yaşadığınız yerin bir numarasıdır ve daha kolay size ulaşılmasını sağlar. Mesela Sakarya merkez için 54100 bir posta kodudur. 54 plaka kodu 100 merkez. Yani İstanbul merkez için 34100 yazmalıyız. Çokta önemli değildir. Sakaryada yaşayıp 34100 yazsanızda bir sorun çıkmayacaktır. Bir çok arkadaş bu noktada takılmakta ve e-posta adresi alamamaktadır.

 

Bu resimde gördüğünüz karakterleri yazın

Bu bölüm doğrulama bölümüdür. Resimde gördüğünüz harf ve rakamları altta bulunan boşluğa yazın. Hepsi bu kadar.

 

Sayfanın en altında “Kabul ediyorum” butonu yer almaktadır. Bu butona basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 

Hesabınızı oluşturdunuz, artık e-postanızı nasıl istediğinizi seçebilirsiniz 

Kısmına geldik. Burada “Klasik sürümü istiyorum” ve “Tam sürümü istiyorum” diye iki seçeneğiniz var. Bu maillerin görünümü ve sayfa yapısıyla alakalı bir bölümdür. Ben sizin yerinizde olsam klasik sürümü seçerdim. Zaten hotmail’de bunun farkındaki direkt yeni sürümü empoze etmiyorda size hangisini istersiniz diye soruyor. Sol tarafta “Klasik sürümü istiyorum” butonuna tıklayın. Artık e-mail adresinizi almış oldunuz. Bu mail adresiyle e-posta, e-mail gönderebilir ve kendinize gelen e-mailleri okuyabilirsiniz.

 

Hotmail ve Windowslive e-mail almanın avantajları ve dezavantajları

Öyle belli başlı üstün bir özelliği yoktur. Diğer mail servisleriyle aynı işleri görmektedir. Ancak kullanıcı tercihi olarak daha çok tercih edilmektedir. MSN ve diğer hizmetler açısından bakıldığında alınmak isteniyorsa tavsiye edebileceğim bir servistir. Kullanımı çok kolay değildir. Eksi olarak bunu da ekleyebiliriz. Farklılık arayanlar Windowslive uzantılı bir e-mail adresi alabilirler. Herhangi bir dezavantajı yoktur.

 

Aldığım E-Mail Hesabını Nasıl MSN adresi olarak kullanabilirim?

Almış olduğunuz bir e-mail hesabıdır. Msn adresi değildir. Almış olduğunuz e-mail hesabını aynı zamanda msn adresi olarak kullanmak istiyorsanız MSN programınızı çalıştırın ve en altta bulunan “Windows Live ID için kaydol” linkine tıklayın. Açılan sayfada “Kaydol” dediğinizde artık e-mail hesabınızı aynı zamanda MSN olarakta kullanabileceksiniz.

 
Ben bunu sadece e-mail olarak kullanmak istiyorum, daha ilgi çekici bir msn adresi almak istiyorum derseniz aşağıdaki makaleler size bu konuda yardımcı olacaktır. 30 saniye gibi kısa bir sürede çok güzel msn adresleri almanız mümkün.

 

Msn Alma İşlemleri

* Yeni Msn Adresi Alma

* @msn.com Mail ve Msn Alma

* Hotmail ya da Windowslive E-Mail Adresi Almak

* Hotmail.fr, Hotmail.co.uk, Hotmail.it, Hotmail.de MSN Adresi Almak

* Ad Soyad Msn Adresi Alma 30 Saniye

MSN Şifre Değiştirme

* MSN Şifre Değiştirme