Memur maaş zamları

Memur Zammına Tepki

Büyük Birlik Partisi Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Adnan Coşkun, Haziran ayı enflasyonunun eksi çıkması sonucu memura verilen yüzde 0.76’lık zam oranına tepki gösterdi.

Sponsor Bağlantılar

Coşkun yaptığı yazılı açıklamada, Haziran ayı sonucu memura yapılan yüzde 0.76’lık zam oranının gerçeği yansıtmadığını belirterek, Haziran ayı sonunda memura yapılacak zammın en az yüzde 2 olacağı daha önceden bildirilmişken, şimdi yapılan 0.76’lık zammın büyük bir hayal kırıklığı yarattığını ifade etti.

En düşük maaşlı memurun 10 YTL bile zam almadığını kaydeden Coşkun, “İktidar, elektriğe, doğal gaza, şebeke suyuna, temel gıda maddelerine, dar gelirlinin ekmeğine inanılmaz zamlar yaparken çok cömert, iş memura işçiye gelince ise çok cimri davranıyor. İktidar partisi dar gelirlilerin, memurun, işçinin bir kışı nasıl geçireceğini hiç düşünmüyor mu? Bu milletin günahının altından nasıl kalkacaklar” dedi.

Coşkun iktidar ve muhalefeti göreve çağırarak, “Memurun, işçinin ve dar gelirlinin mutfağında çıkan yangını söndürün. Gereğini yapamıyorsanız çekin gidin. Düşün milletin yakasından” dedi.