Erden ÖZKANT

Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, 29 Temmuz Cuma günü Ermenistan’ın yeni nesliyle başladığı “Benim neslim” başlıklı yazısında ülkemizin ‘yeni nesline’ çakıyordu şu cümlelerle: “… Benim neslim ise… ‘Hepimiz Ermeni’yiz’ diye sokaklarda yürüdü. Benim neslimin gazetecileri… Soykırım Anıtı’na çiçek koydu. Saygı duruşunda bulundu. Benim neslimin liboşları ‘Atalarımız soykırım yaptı, özür diliyoruz’ diye imza kampanyaları açtı.’’
Öncelikle Özdil, çok okunan ve de sevilen bir yazar. Bunu kabul etmek lazım… İlginç konuları bir araya getirerek, bol üç nokta (…) kullanarak, az kelime ile yazı yazıyor.

Sponsor Bağlantılar

Sabah yazarı Yavuz Donat da yazılarını az kelime ile yazıyor ama o daha ciddi konulara değiniyor. Özdil gibi ironik yazmıyor. Ayrıca ve bence en önemlisi Özdil gibi halka hakaret etmiyor. Demokrasiye saygı duyuyor. Halkın kararlarına saygı duyuyor.

Özdil öyle mi?

Hayır… Daha liberallere ‘liboş’ dememesi gerektiğini bile bilmiyor… Halka ‘bidon kafalı’ filan diyor. Halk AKP’ye oy veriyor diye halka kızıyor, AKP’ye kızıyor, liberallere kızıyor, cemaate kızıyor, BDP’ye kızıyor… (Hatta BDP’li Ahmet Türk’ün ev adresini verdi açıkça bir zamanlar hatırlayınız. Bir de İzmirli Özdil’in, İzmir’de bazı insanların BDP’lilere saldırmaları karşısında yazdığı yazısını ve tavrını hatırlayın)

Yani sadece ve sadece kendisi gibi olanları seviyor Özdil. Diğerlerinden hiç hazzetmiyor. Kendi neslinden de bu yazıdan anladığımız üzere hoşnut değil.

Çünkü biz “Yeni Türkiye’nin yeni nesliyiz”. Acaba Özdil netcek gari?