Tavşan ile kaplumbağanın kaç kere yarıştığını biliyor musun? Tam 100 kere ve bunların sadece 1’ini kaplumbağa kazandı. Ama kimse tavşanın kazandığı yarışları masallaştırmayı düşünmedi. İlk defa ben söylüyorum sana bunu. Tavşan ağacın önünde uyuyakalmadan önce tam 99 kere yenmişti kaplumbağayı.

Sponsor Bağlantılar

Ama insanlar ilgilenmedi tavşanın galibiyetler almasıyla. Onlar sıra dışı bir olay istiyordu ki çok güçsüzün çok güçlüyü yenmesi kolay rastlanan bir durum değildi. İnsanlar ancak sıra dışı olan şeylere ilgi gösteriyordu. Tavşan çitayla 1000 kere yarışıp birini kazansaydı başarılı kabul edilirdi.

Fenerbahçe’nin Pendikspor’u 10 kere yenmesi konuşulmaya değer mi? Hatta 100 kere bile kazansa ana haber konusu olamaz bu. Ama Pendik’in Fenerbahçe’yi 1 kere yenmesi yeterli yıllarca unutulmamak için.

Rakibine göre fazla güçlüysen hata yapmamak için özel çaba sarf edeceksin. Öyle yığılıp kalmayacaksın ağacın dibine. Yoksa kaplumbağa da olsa Pendik de olsa geçiverir seni sen ne olduğunu anlayamadan. Akıllarda çocuklara antipatik gelen kibirli bir masal kahramanı olarak kalırsın sonra. 99 kere kazansan da…

Mustafa APLAY