Aşık olduğunuz zaman, Hakim olamazsınız duygularınıza. Koruma iç güdüsü kaplar benliğinizi. Kendinizden vazgeçersiniz çoğu zaman. Mutluluk dersiniz, onun mutlu olmasıdır. Üzülmeyi, Ağlamayı ve Yüzündeki bir burukluğu bile yakıştırmazsınız sevdiğinize. Herşeyin en iyisine layıktır, Her güzelliğin başlangıcıdır O.Dünya artık sevdiğiniz olmuştur, Siz ise bir uydu misali pervane olursunuz etrafında. Değmesin, Dokunmasın ona kötülük dersiniz. Ne felaket gelecekse göğüslemeye hazırsınızdır, Yeterki sevdiğinizi teyet geçsin istersiniz. Kimi zaman haberi bile olmaz yaşadığınız sıkıntılardan, çünkü üzülmesini istemezsiniz ve güzellikler ile süslersiniz, Bir nevi pollyannacılık oynarsınız. Mevlana H.z. Dediği gibi “Seven Sevdiği için değişmelidir…” Sözünü rehber edinirsiniz, Sevdiğiniz için her türlü kötü huylarınızdan vazgeçersiniz, doğru tavırlar sergiler her zaman gönlünü hoş tutarsınız. Bazen kötü zamanları olur sevdiğinizin, ki her insanın olur değil mi ?!. Susmak gerekir kimi zaman, Sessizlik hakim olur olaya.

Sponsor Bağlantılar

Yanlış anlarsınız, Sizi istemediğini düşünürsünüz, üzülürsünüz. Ne var dı, Yanında olsaydım der, Yinede uzaklaşmak istemezsiniz, yanında olmak onunla vakit geçirmek, huysuz olduğu zamanlarda bile aksi tavırlarına göğüs germek istersiniz. Bazen yüzünüze gözünüze bulaştırırsınız, incinmesin derken siz inciten olursunuz. İşte o zamanlar daha bir zorlaşır durumlar, İçinden çıkılmaz bir hal alır. “Sakınan göze çöp batar” misali düzelteyim derken dağıtan taraf olursunuz. Fedakarsınızdır, Verebildiğiniz kadar kendinizden verirsiniz. Sevdiğiniz istediği için değildir bu. Siz Böyle Aşıksınız. Sizin için aşk kendinden vazgeçmek ve sadece onun mutluluğu için yaşamak olduğu içindir. Bu duruma bazen sevdiğiniz bile inanamaz, Sizin insan olmadığınıza dair fikirler oluşur kafasında, Sizi bir meleğe benzetir. En tepe yerleştirir sizi. Bulunmaz olduğunuzu düşünmeye başlar. Size olan saygısı her geçen gün artar. Ama aksidir işte, yine sizi kırmaya devam eder. Olsun dersiniz Sevdiğime Herşey Serbest. Beni birisi kıracaksa, bu Sevdiğimin hakkıdır dersiniz. Yinede gönlünüzü mutlu eder, yüzünüze tebessümü kondurursunuz. İşte siz böyle bir aşıksınız. Samimi, fedakar, sevecen ve bir o kadar gururlusunuzdur. Sizin gururunuz aşkınızdır. Aslında siz Aşksınızdır. Varlığınız, yokluğunuz Aşktır. Yemeğiniz, Nefesiniz Aşktır.

Şimdi bu yazıyı okuduğunuz da söylediğiniz cümleleri duyar gibiyim. Böyle aşıklar kaldımı diye kendinize soruyor ve cevabını yine kendiniz veriyorsunuz “Eski türk filmlerinde kaldı.!“.

Eyyyy Seviyorum, Aşığım diyen kişi bu yazılanları oku ve kendini sorgula. Değilsen böyle bir aşık sen değilsin aşık..

Vakit ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.