EğitimBaşında «Millî» kelimesi olan Eğitim Bakanlığı koltuğunda oturan şahıs «Türkiye’ye dışarıdan 40.000 inglizce öğretmeni getireceklerini açıkladı»

Sponsor Bağlantılar

Türk öğretmenleri görev beklerlerken bu şekilde bir açıklamanın yapılması AKP yöneticilerinin takip ettikleri yanlış uygulamaların tümü hakkında bize bilgi vermektedir.
AKP yöneticilerinin bugüne kadar sergiledikleri icraatlar sanki Türkiye’yi problemler içerisine sokmak için yapılıyormuş gibi görünüyor.

Bunu stratejik kurumlara yönelik, satma, dış güçlerden talimat alma, yozlaştırma, hizmet dışı alanlara itme, kapatma ve eritme gibi olumsuzluklar içinde açıkça görüyoruz.

12 Eylül 1980 darbesiyle Kenan Evren’in yurt dışında görevlendirilecek din adamları ve öğretmenleri kısa süreli bir eğitim sonrası birer istihbarat elemanı olarak gönderdiğini biliyoruz. Bunun geleceğe dönük bir Amerikan politikası olduğunu o zamanlarda bizzat ben diplomatlarımızdan öğrenmiştim.  Yani gerek öğretmenler, gerekse din adamları kullanılarak dışardan içeriye doğru bir istihbarat ağının kurulması sağlanacaktı. Bana bu konuyu  o zamanlar gelen öğretmenlerimiz ve din adamlarımız  da açıkladılar. Her ne kadar gizli bilgi toplamış görünseler de bunu açık vererek belli ediyorlardı. Bürokratlarımızdan daha önce duyduğum bu konuyu onlara da doğrulattım. Bana en az 18-20 sayfa bilgi ile dönmemizi istediler, şeklinde ifade ettiler.

Öğretmene öğretmenlik, din görevlisine de din adamlığı görevlerin yaptırtmak ve görevlerinde  özgür bırakmak yerine, meslekleriyle hiç ilgisi olmayan başka görevleri onlara  yüklemek  ancak darbecilerin ya da emperyalistlerin işidir. Gurbetçi çaresiz, sıkıntıda, sorunlar içinde yüzüyor, Türkiye’den göründüğü gibi para fabrikası değil, cemaatlerin, tecrübesizliklerin, kendi özel problemlerinin kıskacı altında… Başka ülkelerin konsolosları ve büyükelçileri kendi vatandaşlarıyla iç içe olduğu halde bizim konsoloslarımızın ve büyükelçilerimizin yüzünü görmek dahi mümkün değil… Halkla bütünleşen Paris ve Lyon’da bizzat görüştüğüm iki değerli insan, Menter Şahinler ve Özcan Davas haricinde ben bürokratlarımızı hiç gurbetçilerin arasında görmedim. Tuvalet  ya da asit kazanı temizleyen, ağır işlerde çalışan iyi niyet ve samimiyetin sembolleri gurbetçiler hakkında bilgi toplamaya hiç gerek yok. Onların her şeyi ortada, misafirperver, sır tutmaz, şeffaf, sinsi değil, mütevazi ve inançlılar… Beli büküldükçe alınganlaşan, dert yüklendikçe hassaslaşan, problemler içinde dahi dirençli olan gurbetçiyle uğraşanlar iflah olmazlar.

Biraz evvel 12 Eylül darbesi döneminde dışardan içeriye istihbarat ağı oluşturulduğundan bahsetmiştim. Dışarıdan getirtilecek 40 000 ingilizce öğretmeniyle de içerden dışarıya istihbarat ağı oluşturma gayretlerinin varlığı  zihnimden geçti. AKP stratejik hassasiyetleri olmayan ve emperyalist projelere eşbaşkanlık yaptıkları tescillenen, yani onaylanan bir parti hüviyetini taşıyor. Bu yönde verdikleri tavizlerle onları rahatlama alışkanlığına iten korkuları var. Onları Türkiye’nin başına getiren güçler, AKP’nin varlığı bizim millî menfaatlerimiz için gereklidir açıklamaları bunu açık bir şekilde ispatlıyor. AKP yöneticileri emperyalizmin hedeflerinin henüz en üst noktasına gelmedikleri için tehlikeyi sezemiyorlar. Onları çeşitli yayınlarla çok tanınmışlığa, saltanata, ünlülerle (!?) buluşturan büyüklüğe, yolsuzluklarla, devletgücü ve  imkanları kullanılarak «dini – imanı olmayan, civa gibi akan paraya» ya da zenginliğe iterek ufalayan, inançlarını eriten korkunç bir sistemi henüz farkedemediler.

Onları ALLAH’tan koparan 8 yılın hesabını vermeleri oldukça güç ! Yere düşürdüklerini, ağlattıklarını, acı çektirdiklerini, küçük bir hücreye kapattıklarını, zulmettiklerini, aç -işsiz, yoksul bıraktıklarını  ve onları ALLAH görüyor !

AKP yöneticileri Türkiye’de bulunan yabancı dil öğretmenlerinin Türk olmalarına rağmen bir İngiliz veya Amerikalı’dan daha iyi ingilizce bildiklerini, Türk olmalarına rağmen Fransızdan daha iyi Fransızca bildiklerini her halde bilmiyorlar (?!)

Bunun yazar seviyesinde İngilizlerin, Amerikalıların ya da Fransızların ağzından duymak mümkündür !

O halde AKP yöneticileri bu bilinen gerçeğe rağmen dışarıdan 40.000 İngilizce öğretmeni getireceğiz diye diretiyorlarsa, bu projelerinin arkasında BOP projesinin ve  bu projenin uzantılarının olduğu unutulmamalıdır.

Türkiye ve Türk Milleti ya da bu yüce milletin inanç değerlerinin yüksek seviyede olması emperyalistleri çok yönlü tahribata zorlamaktadır.

Bu sebeple son Türk kalesini içeriden çökertmek için AKP ve uzantıları kullanılmaktadır.

Ankara, 28.03.2011

Selam ve sevgilerimle.

Üzeyir Lokman ÇAYCI