Aşk insanın duygusal yani zihinsel boşluğundan kaynaklanan ve zihindeki boşluğu doldurmak amaçlı beynin otamatik olarak üretdiği bir akıl oyunudur.

Buna rağmen aşk yoktur diyemeyiz, aşk vardır.İnsan diye adlandırılan hayvanlar kendilerinden daha yüksek ve daha kuvvetli varlıklara gerçek aşkı duyabilirler, yani Tanrıya,o yüzden Tanrıya inanmayan mahlukatlar ne büyük gaflet ve delalet içerisindediler. İnsanlar kendisi gibi olanlara aşık olamazlar, olduğunu zannedenlerin düyduğu hislere ise sahte aşk denir. Aslında karşısındaki kişiye ya acıma yada hayranlık duyarak başlayan bu akıl oyunu zamanla insanın zihnindeki zayıf yönü bulup karşısındakine aşık’mış gibi hizler ve hormonlar üreten beyinimiz bize zihinsel ve mantıksızca oyunlar oynamaktadır. Bu da sahte aşkın ta kendisidir.

Sponsor Bağlantılar

Sahte olan aşk oyunu dışında Ferhat ile Şirin Leyla ile Mecnun’un yaşadığı efsaneleşmiş aşk türü vardır. Bunlar doğamız gereği bir kişiye veya bizden büyük bir varlığa aşık olmamız gerekdiğini gösteren kanıtlardır. Bu kanıtlar tabiki Tanrı tarafından bırakılmışlardır.

Bu tür efsaneleşmiş aşk türlerine ise ruh ikizi diye adlandırılan bulunması ilk görüşde olan ve gerçek aşk olan zihin oyunu olmayan karşılıksız duyulan onu gördüğümüzde hormonların yerine sevgi ve mutluluğun üretildiği karşılık duyulmadan verilen az bulunan ama sonu ölüm olan aşk gerçek aşk’dır.

Berat Karadağ