Başkalarını ne der?  Hayatını istediğin gibi yaşamana engel olan bir eylem. Başkalarına boş veremezsin yeri gelir, kendin içinde yaşayamazsın bazen. Protokolde vardır uymak zorundasındır. Kısacası Başkaları ne der? İşte buradalar da geçerlidir. Dünyada tek başımıza değiliz ki her birimiz biraz başkaları biraz kendimiz için yaşarız. Edep, terbiye bunlar ayrı şeyler elbette.

Sponsor Bağlantılar

Yazısız kurallardır, Başkaları ne der? Sokakta toplum arasında yüksek sesle gülmek, dostlar arasındaki sohbetten bahsetmiyorum. Kadın gülerse ayrı, erkek gülerse ayrıdır adı, örneğin.

Başkaları ne der? Diyen kişiler bazen de korkaktır, mutsuzdur, yeniliklere açık değildir. Özgür insanları bazen dar kalıplara koyarak kendi yapamadığını başkasının yapmasını engellemeye çalışırlar. Her denileni kafaya takmaya, her söyleneni yapmaya çalışırsın. Bu seni yorar, yıpratır ve köleleştirir Bunalıma ve fiziksel rahatsızlıklara kadar gider sonuçları.

Kolayca üstümüzden atamadığımız yaşam biçimidir. Can sıkıcı koşullanmadır. Kendin olmaya çalışırken aşırıya kaçıp körü körüne fazla düşünceli ve saygılı ve değerlere aşırı bağlılıktır işte Başkaları ne der? Kendini sürekli ikinci plana atmaya başladığını fark edersin.. Bu hayatı yaşayan, içinde olan, tüm sorunlarla yüzleşen sizsiniz dolayısıyla sizin için neyin iyi neyin kötü olduğunu bir başkasının bilmesi mümkün değil, Belki de en önemli şey bu! Başkaları ne der diye bir hayat kurmak sizi yapmayı en çok istediğiniz şeylerden bile uzak tutabilir.