İnsan bedeni, insandaki tek madde unsurudur. Parçaların veya ögelerin bir araya getirilip bir bütün olarak birleştirilmesi olarak kurulmuştur. Aynı zamanda hikmetlerle dolu bir görkemdir. Milyarlarca insanda birbirine asla benzemeyen ayrı çehre ve parmak izi her biri ayrı güzellikte Allah’ın sanat şaheseridir. İnsan bedeni bir yönüyle canlıdır ve insanın dünyadaki adresidir. Bedenin en ilginç yönlerinden biri nesillerin devamıdır. Bir yaratılış harikası olarak bedenimizin cinsel hücrelerinde saklıdır. Erkek ve kadın hücresi karşılaştıktan sonra aksaksız bir biyolojik gelişim başlar. Bütün uzuvlar şaşırmadan sırasıyla gelişir büyür. Gözün renginden, tenin yumuşaklığı, yüzümüzdeki benler, bunlar bir tek cinsel hücrenin genetiğinde saklıdır. Biyolojik mucize.

Sponsor Bağlantılar

Su hayatın temelidir. İnsan bedeninde su en çok karaciğerde kullanılır çünkü bedenin tüm kimyasal işlemleri bu organımız tarafından yürütülür. Solunum sistemimiz kandaki oksijen ve karbondioksit miktarını hassas ölçen bir sistemdir. Oksijen azalıp karbondioksit arttıkça solunum yavaşlar göğüs kaslarından akciğer dokusuna nefes borularına kalbe yansır. Daha birçok örnek verebiliriz. Bu işlemler beyinden geçer beyin hayatımızın temel organıdır.

Organlarımız vücudumuzu savunmaya çalışır günlük hayatı yürütür. Bütün organlarımız beyinle irtibattadır. Moral beyindeki bozulmanın en önemli faktörüdür. Bütün organları etkiler. Sağlıklı beslenme ve stressiz bir hayat için.  Derin bir nefes al ve şükret hayata daha olumlu bakarsın.

Bedenin özelliklerini iyi tanıyarak onu titizlikle korumamız gerekmez mi?