25. Universiade Kış Oyunlarında bugün (4 Şubat 2010) biathloncular bayrak yarışında ter döktü. İki bayan sporcunun 6 km, iki erkek sporcunun ise 7.5 km koştuğu yarışlarda, sporcular iki defa atış noktasına geldiler. 9 ülkenin start aldığı mücadelede Erzurum’da sürpriz başarılara imza atan Ukrayna altın madalyaya ulaşırken, Erzurum’da hayal kırıklığı yaşayan Rusya Gümüş, Bulgaristan ise Bronz madalyaya ulaştı.

Milli takımımızda, ilk çıkışı alan Nihan Erdiler, 6 km’yi 26:43.0’de tamamladı. Milli takımda son çıkışı ise Orhangazi Civil yaptı. Civil 7.5 km’yi 27:24.3’de tamamladı. Elif Aşkın ve Ahmet Üstüntaş’ın dereceleriyle birlikte,Türkiye 1:45:52.7’lik derecesiyle 9’ncu sırada yer aldı.

Sponsor Bağlantılar

Yarışmaya katılan diğer takımlardan Belarus dördüncü, Slovakya beşinci, Polonya altıncı, Güney Kore yedinci ve Kanada ise sekizinci oldu.

Teşekkürler Milli Takım

Biathlon sporu ülkemize geleli bir sene oldu. Bu zaman içerisinde sporcularımız hem bu yeni oyuna alışmak hem de deneyim kazanmak için sıkı bir hazırlık programı geçirdiler. Biathloncularımız yarıştıkları müsabakalarda hazırlık sürecinin hakkını vererek, gelecek için umut dolu sinyaller verdi. Bu bağlamda biathloncularımıza ülke olarak bir teşekkür borçluyuz.