DIŞARI ÇIKTIĞIMIZ İÇİN ÖZÜR DİLERİZ

Bu başlığı geçen engelli bir kaç vatandaşımız yazmıştı. Dışarı çıkmakta bile zorlanan arkadaşlarımız dertlerini dile getirmek için böyle bir pankart yazısı yazmışlardı. Bende konu edinmek istedim. Milyonlarca insan var bunların bir çogu da engelli ve yardıma muhtaç insanlardır. Günümüzde bırakın bu insanlara yardım etmeyi onların dışarıya çıkmasına bile sinir olan vatandaşlarımız var.
Engelli olmak suç mu? Kim ister ki engelli olmayı onlar da hayatlarını böyle sürdürmek zorunda. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adaylarıyız.

Sponsor Bağlantılar

Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum konuyla ilgili bundan bir kaç hafta önceydi halı saha maçına gitmiştik sahanın kenarında bizi izleyen yürüme engellı biri vardı. Maç devam ederken birden bire bir ses hepimizi üzüntüye boğdu. Engelli genç bizlere dönerek ‘ben niye sizin gibi oynayamıyorum
bende oynamak istiyorum’ diye haykırdı o an hepimizin gözleri dolmuştu bıraktık maçı öylece engelli arkadaşımızın yanına gittik öyle bir cümle kullandı ki hepimizi aglattı şöyle demişti : ‘Ben oynamasam da olur sizi izlemek bana yetiyor da artıyor bile’  İşte o an anladık kı engelli vatandaşlarımızı sevindirmek o kadar da zor değil.

Engelli arkadaşlarımıza yardımcı olabiirsek onların neler başarabileceklerini tahmin etmek hiç de zor olmaz. Basketbolda başarılı, resim yapmada başarılı, çok sayıda arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımıza köstek olmak yerine destek olmalıyız. İmkan verilirse herkes herşeyi başarabilir.

Yetkili insanlarımıza ve siyasilerimize sesleniyorum. Lütfen kendinizi engelli arkadaşlarımızın yerine koyunuz ve yapabileceginiz yardımları ona göre yaparsanız hem siz hem biz hem de yardıma muhtaç arkadaşlarımız sevinecektir.

SAYGILARIMLA.