Ensest İlişkiler ve Çocuk TecavüzleriBu Günah Kimin?

Sponsor Bağlantılar

24 yıl boyunca evinin bodrumuna hapsettiği kızından 7 çocuk sahibi olan Sapık Baba Josef Fritzl’in, akli durumu itibariyle cezai ehliyete haiz olduğu belirlendi. Adapazarı’nda öz kızına 9 yaşından itibaren 5 yıl boyunca cinsel tacizde bulunup tecavüz eden ve bir erkek çocuk dünyaya getirmesine neden olan 32 yaşındaki baba M.Ş. yargılandığı mahkemece 23 yıl 5 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Böyle bir yazı hazırlamadan evvel istatistiksel bilgileri almak, hem dünyada hem ülkemizde ensest ilişkileri ve çocuk tecavüzlerini araştırmak istedim. Dehşete düştüm.. Okurken gözlerimi yuvalarından fırlatan olaylar, ahlaksızlığın gırtlak boyuna gelmesi itiraf ediyorum ki kanımı dondurdu.. Konu hakkında otoriteler yazmış, suçlunun psikolojisi irdelenmiş, ‘’Neden yapıyorlar’’ diye araştırılmış vs vs.. Ancak bunların hiç biri beni çok da alakadar etmedi. Tek bir yerde takılıp kaldım, mağdur olan taraflar hep minicik bedenler, asla kendi iradeleri ile hareket edemeyecek yaş kategorisindeler. Bazıları ensest ilişkiye zorlanarak yıllarca işkence yaşayanlar, bazıları küçücük yaşlarında, bir sapığın hayvani duygularına teslim olmak zorunda kalanlar.

Eğer konu ensest ise, yavrusunu taciz eden babaya, (sözde babaya) el ne der korkusuyla, zaman zaman anne de ortak..Bunu deşifre etmeyi ailenin namusunu kirletmek olarak kabul eden anne, namussuz babanın pisliğini örtbas ederek, evladını nerdeyse kaderiyle yalnız bırakıyor. Bir tarafta onu doğuran annesi, diğer yanda öz babası olan çocuk, yaşadığı bu zilleti nasıl tarif eder, kime anlatır, hayatından nasıl çıkarıp atar, gerçekten kilitlendim..

Yazılı ya da görsel basında yüzleri mozaiklenmiş bazen bebek yaşta çocuklar görüyoruz. Bir sapığın tecavüzüne uğrayan, o kadar savunmasız o kadar biçareler ki, isyan etmemek mümkün değil. Onların yüzlerini saklamak ruhlarında ki örselenmeyi saklayabilecek mi? Nedir bu sübyanların günahı, neden onlara bu ceza, bu ahlaksız insana neden verilir bu fırsat, neden durdurulmaz neden bağlanmaz eli kolu, ne diye taş kesmez bu köpek soyu!!! Şeytana uyan o, cezayı çeken masum bir çocuk. Gerçi ben bu denli ahlaksızlığın şeytanın bile aklına gelme ihtimalini zayıf bulurum, bunlar şeytanın da ötesindekiler.. Onlar cehennemde mi yanacaklar, onlar bu yaptıklarının cezasını mutlak görecekler mi? Evet, buna inanıyorum. Burada da, Allah katında da cezalarını bulacaklar, ancak ya mağdurlar, ya o minik bedenler?

Onlar neden cezalı, neden bu dünya onlara cehennem oldu, ne yaptı onlar, şeytana mı uydu, kendi iradeleri ile mi seçtiler bu azap yolunu, ne yaptılar? Yazımın başında verdiğim haber örneklerini çoğaltmadım, çünkü gerçekten yürek dayanmaz haberler, ama varlar işte, yaşanıyorlar, yaşatılıyorlar. Bu her insanın kendinde tespit edebileceği, normal olmadığını gösteren cinsel duygularını anlayacağı ve kendini durduramadığını fark edeceği yerdir.

Neden bir hekim yardımı istemez de saldırır! Ben bunu nasıl hastalık kabul ederim? İnsan grip olsa doktora gider, yaşadıklarının normal olmadığını görmek anormal olmaktır, o halde bu anormaller ne diye serbest?Ve..Bu insanlar (aslında insan demek ar bana), bütün bunlara sebepken, bir sürü hayatı yok ederken, kendi hayatlarına hiçbir şey olmamışçasına devam eden, itibar gören, adam sanılan adamlar olarak yaşıyorlar, yazık.. O kadar çok soru var ki, o kadar hiddetli ki yüreğim, eğer elimde Musa’nın asası olsaydı, topunu kazık ederdim dünyaya!!!

” Erkek hırsızla kadın hırsızın yaptıklarına karşılık ve ALLAH (c.c)’tan bir azap olmak üzere, (sağ) ellerini kesin “(Mâide, 38)

Bu ayet cinsel uzvunu kullanarak namus hırsızlığı yapanlar için de uygulanabilse KEŞKE.. Bazen bazı suçlara şeri kanunlar işlese diyorum.. Yine de yeter mi? HAYIR!!!

Türk Ceza Kanunu’nun 414. maddesine göre, 15 yaşından küçük bir çocuğa zor kullanarak, tehditle tecavüz edilmesi 10 seneden az hapis cezası verilemeyeceğini iletir; fakat bunları yapmadan tecavüz edilirse beş seneden az hapis cezası verilemeyeceğini bildirmektedir. Polonya hükümeti, sübyancılar ve ensest ilişkiye giren kimselerin “kimyasal yoldan hadım edilmesi” için yasa tasarısı hazırladı. Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre, yakında meclise sunulacak yasa tasarısında, reşit olmayan birine veya aile yakınlarından birine tecavüz eden kişi, cezaevinde cezasını çektikten sonra ilaç tedavisine tabi tutulacak. (haberinhaberi.com) Amerika Birleşik Devletleri’nde; Federal yönetim çocuk istismarı ve ihmalini bir tutar; 2005 kanunlarına göre de detaylı bir açıklaması bulunur. Bunun yanı sıra herhangi bir fiziksel istismar; yasalara göre suçtur.