Galatasaray: 1 - Trabzonspor: 0

Galatasaray: 1 – Trabzonspor: 0

Şampiyonluk şansını sürdürmek isteyen Galatasaray, prestij mücadelesi veren Trabzonspor’a karşı.

Sponsor Bağlantılar

Maçın 15 dakikalık bölümü geride kalmış durumda. Maçın ilk onbeş dakikası Galatasaray forveti ile Trabzonspor kalecisi Tolga arasında geçti.

Galatasaray erken bir gol bulup maçı bitirmek amacında, Trabzonspor ise bu baskıyı kırıp, kontra ataklarla gol ya da goller bulmanın peşinde.

Maçta 20 dakika geride kaldı ve Trabzonspor kalecisi Tolga inanılmaz bir maç çıkartıyor dersek yanılmış olmayız sanırım.

Maçın ilk 30 dakikası geride kalıyor ancak maçta eşitlik bozulmuş durumda değil. Galatasaray akın akın geliyor ancak, Tolga ve Trabzonspor kale direklerini geçebilmiş değiller. Galatasaray defansıyla birlikte geliyor, ilk yarıda işi bitirmek istiyor.

İlk yarım saat Galatasaray inanılmaz bir baskı kurdu Trabzonspor kalesinde ancak Tolga günündeydi ve ilk yarı golsüz berabere bitiyor. İlk yarım saatten sonra oyun biraz dengelenmeye başladı son 5 dakika kalada iki takım ilk yarının beraberliğine razıydılar.

50. dakika da sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Ayhan ortaladı, Arda golü atıyor. Galatasaray aradığı golü 50. dakika da buluyor.

55. dakikada Galatasaray ceza sahasına gelen topu Umut Bulut ağlara gönderiyor. Ancak ofsayt gerekçesiyle bu gol geçerli sayılmıyor.

65. dakika da Galatasaray ceza sahasına gönderilen ortada karambol meydana geldi. Adnan kafayla topu ağlara gönderdi. Ancak hakem daha önce kaleciye faul olduğu gerekçesiyle bu golü de vermiyor.

Yunus Yıldırım 90 dakikanın son düdüğünü çaldı. Galatasaray Trabzonspor’u tek golle mağlup ederek maç fazlasıyla liderliğe yükseldi.

Gol olduğunda birkaç saniye içinde sizlere bilgi verilecektir.