Google AdSense, internetten para kazanmak, kolay para kazanmak, evde para kazanmak, internette para kazanmak, evden para kazanmak, çok para kazanmak, reklam para kazanmak, adsenseden para kazanma, daha fazla kazanmak için, bedava kazanma…

Sponsor Bağlantılar

Google Adsense İle Nasıl Para Kazanabilirim?

Google AdSense İle İnternetten Para Kazanmak1. Kayıt yaptırdıktan sonra Google Adsense’in sitesinde oluşturduğunuz JavaScript kodunu sitenize eklersiniz.

2. Kodu eklediğiniz sayfa ilk kez görüntülendiğinde, ki bu muhtemelen siz olacaksınız, Adsense’in sunucusu da ilk defa istek alır.

3. Kayıtlarında bu sayfa bulunmadığı için hemen sizin ardınızdan Google’ın Media Bot’u (reklam konusunda özelleşmiş bir arama yazılımı) o sayfaya gelir ve tarama yapar.

4. Adsense taraması yapılan sayfa için yayınlanacak en uygun reklamları bulur. Bu sayede sayfanızda içeriği belirlenmiş konuyla alakasız reklamalar sitenizde yer almaz. Zaten bu reklam programına “Ad-Sense” isminin verilmesinin nedeni budur.

5. Bundan sonra sitenizin Adsense reklam kodu olan sayfalarına gelenler reklam bannerlarını görürler, tıklarlarsa siz de para kazanırsınız. 

Google Adsense İle Daha Fazla Para Kazanmak

Google AdSense İle Daha Fazla Para KazanmakSitenizde Adsense Kullanıyorsanız Bir kaç değişiklik sayesinden kazançlarınızı kat kat arttırabilirsiniz.

Sizlere bunlarla ilgili 3 yıllık deneyimime dayanarak bazı bilgiler vermek istiyorum:

* Büyük boy reklamlar daha fazla tıklanmakta ve daha fazla gelir kazanmanızı sağlamaktadır. 336*280, 300*250, 160*600 reklam boyutları en çok kazandıranlar arasında yer almaktadır.

* Sadece resim reklam ya da sadece metin reklam yerine “hem resim, hem de metin reklam” seçeneği tıklanma oranını ve dolayısıyla gelirlerinizi arttıracaktır.

* Sayfanızda çok fazla reklam olması çok kazanmanızı sağlamaz. Etkili bir yerleşim daha fazla kazanmanızı sağlar. Ziyaretçilerin odak noktası içeriktir. Sizde içeriğin başlangıcında mutlaka bir reklam koymalısınız. İkinci bir reklam alanı için sağ mı daha uygun yoksa sol mu derseniz tabiki sol bölüm daha uygundur.

* Metin reklamların renkleri de tıklanma oranını doğrudan etkilemektedir. Siteniz için en uygun reklam birleşimini bazı denemeler yaparak bulabilirsiniz.

* Rekabetçi reklam filtresini kullanmanız sizin için yararlı olabilir. Reklam filtresi aslında uygunsuz ve rahatsız edici reklamları engellememiz içindir. Bizler daha az kazanç sağlayacağını düşündüğümüz reklamları engellemek için kullanırız. Arkadaşlık, sigara, kontör ve bazı ilaç reklamları az kazandıran reklam türlerindendir. Ancak şöyle de bir şey vardır, bu reklamlar az kazandırmakla birlikte, çok kazandıran reklamlara oranla daha fazla tıklama alacaklarından kazançlarınızı arttırıcı etki de yapabilirler. Bunu yine deneme yanılma yöntemiyle bulmanız mümkün.

* Site kategorilerinde farklı reklam yerleşimleri yapmanız kazancınızı arttıracaktır. Bu sayfa görüntülenme sayınızla doğru orantılı olarak gelirlerinizinde artmasını sağlayacaktır.

* Farklı reklam alanları için adsense içinden farklı kanallar oluşturun. Farklı kanalların performansna göre reklamları optimize ederek daha yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

Herhangi bir soru ya da sizin başka önerileriniz varsa lütfen yorum yazınız.