havalandırma sistemleri

Arist iklimlendirme ve havalandırma sistemleri 1984 yılından bu yana müşteri odaklı hizmet anlayışı ve kaliteli ürün, kalifiye işçilik prensipleriyle yanınızda yer almaktadır. 0212 255 77 07 Telefonundan bize ulaşabilir ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Günümüzde endüstriyel yapılardan evlerimize kadar her alanda kullanılmakta ve talep görmektedir. Mekanik havalandırma sistemleri ortam havasında konforu sağlarken aynı zamanda kokulardan arınmış, ferah ve sağlıklı bir alanda yaşamamıza olanak tanır. Üretim sırasında oluşan ısı, karbondioksit, havaya karışan kimyasallar, toz ve zehirli gazları uzaklaştırarak içeriye bol oksijenli taze hava gönderir. Mutfaklarda su ve yağ buharlarını uzaklaştırır. Rutubet olan bölgelerinizde rutubeti kurutarak temizler, bu sayede bakteri, mantar ve küf oluşumunu engelleyerek sağlıklı yaşam alanları sunar.

Havalandırma Neden Gereklidir?

İmalathane, ofis ve endüstriyel yapılarda partikül, karbondioksit, çeşitli kirleticiler ile kirlenen ve ısınan havayı dışarı tahliye etmek içeride çalışanların sağlığını korumak ve imal edilen ürünlerin hijyenik olmasını sağlamak için mekanik havalandırma sistemleri bulunması gerekir. Lokanta ve endüstriyel mutfaklarda ısınan ve karbondioksiti yükselen havanın buharla birlikte tahliyesini sağlamak, kötü kokuları ortamdan uzaklaştırarak müşteri memnuniyetini sağlamak içeriye temiz hava göndererek ferahlatmak ve çalışmaya uygun ortam oluşturarak hem sağlık hem de kalite gıda üretimi yapmak için mekanik sistemler kullanılmalıdır. Ayrıca tazelenen hava sayesinde kötü kokularda giderilmekte müşterilerinizin daha hoş ortamlarda bulunmasını ve müşteri portföyünü artırmanızı sağlamaktadır.

Bodrum katlarda önlenemeyen rutubetli hava birçok işletme ve ev için büyük problemler oluşturmaktadır. Rutubetin kötü kokusunun yanında, bakterilerin çoğalmasına uygun ortam hazırlarken küf oluşumuna da neden olarak insan sağlığını tehlikeye atmaktadır. Havalandırma sistemleri bodrum kat rutubet sorununu ortadan kaldırmaktadır. İçerideki rutubetli havayı dışarı aktararak temizlerken içeriye serin ve taze hava alarak ortamı ferahlatmaktadır.

Mekanik Havalandırma Nasıl Çalışır?

Ortamı havalandırmak için hava kanalları gerekli bölgelere döşenmektedir. Bu hava kanallarının altına asmolen tavan uygulaması yapılarak görüntü kirliliğinin önüne geçilebilir. Hava kanallarının içerideki çıkışlarına havaya yön vermek, basıncı ayarlamak ve dekoratif bir görüntü vermek için menfezler eklenir. Dışarıdaki tahliye çıkışına eklenen elektrik motorlu radyal vantilatör hava kanalları vasıtasıyla içerideki kirli havayı tahliye etmektedir. Üretim yapan fabrikalarda doğaya zararlı madde çıkışı meydana geliyorsa tahliye çıkışına ihtiyaca göre sulu veya karbonlu filtreler eklenerek temiz egzoz sağlanmalıdır. Taze hava kanallarına eklenen radyal vantilatörler ise dışarıdan aldığı havayı filtreden geçirdikten sonra içeriye ileterek ortamı ferahlatır bol oksijenli ve konforlu bir iç atmosfer sunar.

Arist iklimlendirme ve havalandırma sistemleri 1984 yılından bu yana müşteri odaklı hizmet anlayışı ve kaliteli ürün, kalifiye işçilik prensipleriyle yanınızda yer almaktadır. 0212 255 77 07 Telefonundan bize ulaşabilir ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.