“(Ey Muhammed) Sana o kıyameti soruyorlar, ne zaman kopacak diye. Sen nerden bileceksin ki, onu anlatasın? Onun son ilmi ancak ve yalnız Rabbine aittir.”  (NAZİ’AT/42-44)

“İnsanlar sana kıyamet saaatini soruyorlar.  De ki:  Onun ilmi ancak Allah’ın nezdindedir. Ne bilirsin belki kıyamet yakında olur.” (AHZAB/63)

Bu güne kadar binlerce kehanet ortaya atılmıştır. Ne kadarı gerçekleşti ve kimler tarafından hangi amaçla söylendi o ayrı bir konu tabi ama ben bu konuya biraz daha farklı bir bakışla sizleri sıkmadan bazı şeylerin tehlikesine dikkat çekmeye çalışacağım. Kehanetler tüm tek ilahlı dinlerde yasak olduğu halde birçok Papaz ve Haham kehanetlerle uğraşmaktadır. İslamiyet bunu kesin olarak yasak kılmış ve şarlatanlık olarak belirtmiştir. İslam inancına göre kehanet, ğayb haberleri, falcılık ve benzeri her uğraşı hem haram edilmiştir hem de bu işlerin “üç harflilerin bizimle oynadıkları oyun” (Bazı insanlardaki hassasiyet nedeniyle tabir tabir etmem gerekir diye düşündüm.) olarak nitelendirilmiştir. Zaten bilindiği gibi üç harflilerin söyledikleri şeyler doğru olsa bile o doğru üzerinden %99’una tahmin, abartı ve yalan ekleyerek anlatırlar.

Sponsor Bağlantılar

“Cinleri Allah’a ortak koştular. Oysa ki onları da Allah yaratmıştı. Bilgisizce O’na oğullar ve kızlar yakıştırdılar. Hâşâ! O, onların ileri sürdüğü vasıflardan uzak ve yücedir.” EN’AM SURESİ 100.AYET’inde anlaşılıyor ki, ister yalan olsun ister doğru olsun üç harflilerin kehanetlerine inanmak insanı şirke sürükleyecektir. (Allah Muhafaza)

“Böylece biz, her peygambere insan ve cin şeytanlarını düşman kıldık. (Bunlar), aldatmak için birbirlerine yaldızlı sözler fısıldarlar. Rabbin dileseydi onu da yapamazlardı. Artık onları uydurdukları şeylerle başbaşa bırak. Ahirette inanmayanların kalpleri ona ( yaldızlı sözlere ) kansın ondan hoşlansınlar ve işledikleri suçu işlemeye devam etsinler diye (böyle yaparlar) . (De ki) :  Allah’dan başka bir hakem mi arayacağım? Halbuki size Kitab’ı açık olarak indiren O’dur.  Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler, Kur’an’ın gerçekten Rabbin tarafından indirilmiş olduğunu bilirler. Sakın şüpheye düşenlerden olma! ” EN’AM SURESİ 112-114’den de anlaşılıyor ki, onların düşmanca birbirlerinden aldıkları uyduruk süslü püslü, rakamlı, sayılı, şekilli ifadelerle bize bilgi vermesi bizi de onların suç ortağı yapacaktır. Kur’an-ı Kerim’in de hakiki bilgi kaynağı olduğunu ve bu durumdan şüphe bile edilmemesi gerektiği anlatılmaktadır.

21 ARALIK 2012 KIYAMET iddiaları internette günden güne yayılmaktadır. Sorular sıkça sorulmakta kaçacak yerler aranmaktadır. Hatta şimdiden 21 aralık 2012 günü için bazı insanlar planlarını iptal etmektedir. Bazıları da Yoga, Meditasyon ve İlginç Yöntemlerle Uğraşmaktadır. Başta da belirttiğim gibi sıkmamak için ve konuyu anlamak için soru-cevap olarak konuyu “tehlikesi” üzerinde ele alacağız.

SORU 1:  Nakur yani Nibiru bir diğer adı ”X Gezegeni” olarak bilinen gezegen 21 Aralık 2012 tarihinde Dünya’mıza çarpacağı ve Dünya’nın yok olacağı doğru mu?

CEVAP :
  Dünya’mızın da Alemlerin de Koruyucusu Allah’tır. Allah Bilir Şüphesiz. Diyelim ki, çarptı neden (21 ARALIK 2012 BİTİŞ-SON GÜN 20 ARALIK 2012) 20122012 sayısı? Daha önceden de hatırlayın 20012001, 20032003, 20042004, 20052005, 20062006 ve 060606, 20072007, 20082008, 20092009, 20102010, 20112011… Neden Miladi Takvim baz alınarak bazı rakamlar uyduruk sayı düzenleriyle kurgulanıyor? İsa Aleyhi Selam’ın doğumundaki Beytullahim Yıldızı’na göre yapılmış bir takvim. Ama şimdi ki, teknoloji Uzay Fiziği/Matematiği hesaplamaları Milad dediğimiz tarihten 66 ay ya da 77 ay önce belirmiş bir yıldız olduğunu diyor Beytullahim Yılldızı’nın. Yani şu anda dünya 2017-2018 hatta 2019 tarihinde olabilir. Vatikan bile bunu doğruluyor kaldı ki, neden Hristiyan Takvimi’ne göre baz alınsın ki? 47 tane kullanılmış takvimi sayıp canınızı sıkmak istemem ama neden sadece bu takvimde rakam-sayı ilişkisi baz alınmış? Burada da belirli bir amç olduğunu düşünüyorum desem umarım bana “aşırıcı şüpheci” demezsiniz.

Ah Dünya Vah Dünya… Dünya’nın başına neler neler gelmedi ki…neler atlattı neler bu Dünya. Dünyaya daha önce de göktaşı defalarca kez çarptı ama dünya halen ayakta. Bazı canlılar elbetteki zarar gördü, şimdi de Atom deneylerinden zarar gören milyonlar yok mu? Hadi diyelim ki, çarptı kim ne yapabilir ki?  Bruce Wills’in ARMEGEDON isimli filmi başta olmak üzere birçok Amerikan filmlerindeki gibi göktaşını mı, vuracaklar? Göktaşına yeni bir yörünge mi sağlayacaklar? Ya da  MODERN NUH GEMİSİ yapıp birileri kaçacak mı? Bu telaş niye?…

“Ve:  Eğer gerçekçiyseniz bu vaad (kıyamet) ne zaman olacak? diyorlar.  De ki: Size vaad edilen öyle bir gündür ki, ondan ne bir an geri kalabilirsiniz, ne de ileri geçebilirsiniz. ” (SEBE/29-30) Öyle bir şey varsa da ne ertelemek ne kurtuluş vardır. Eğer o gün kıyametin kopacağına inancın varsa da ne güzel… Ölüm Tarihin Belli. Öyleyse o tarihe kadar bol bol iyilik et. Barış ve Huzur içinde yaşamaya çalış. Günahların için tevbe et. Hatalarını düzelt. Kırdıklarının gönlünü al. Böylece O Gün Kıyametin Olmadığını Göreceğin Gibi İyi Bir İnsan Olarak da Yaşamaya Devam Edeeceksin. Taaa ki, bize ayrılan vakit tamamlanıncaya kadar.

SORU 2:  Yerkürenin bozulması, depremler, toprak kayması, tsunami ve benzeri şekillerde Dünya’nın yok olacağı yönündeki bu iddialar, ne kadar doğru?

CEVAP :   Eskiden kıtaların birbirine yapışık olduğuyla ilgi bir çok bilimsel veri var. Sonradan dağıldı ama bu Dünya’ya ne gibi bir zarar verdi ki? Hem böyle bir olayın olması onbinlerce yıl sürer. Mesele şu anda Arap Yarımadası Levhası depremlerle sürekli Akdeniz Levhasını sıkıştırıyor, bunu fark bile etmiyoruz değil mi? Çünkü onbinlerce yıl gerekir böyle bir şey olması için. Ha tabiki olabilir. Bir sabah hayatımız değişebilir. Maldive Adalarındaki onlarca ada 3 saatte Okyanus’a gömüldü; ama o tarih neden? Yukarıdaki takvim vurgusu yaptığım cümleleri hatırlatarak ekliyorum niye Dünya’da hiç tsunami, deprem, sel, volkan patlaması olmadı mı? Daha geçen senelerde Asya ve Afrika Ülkeleri ve sonrasında Japonya ağır bir darbe almadı mı? Eee öyleyse? Öyleyse sorun yok her an yer altımızdan kayabilir. Her an şiddetli bir kasırga, şiddetli bir yağmur olabilir. “HAFIZ ALLAH” demekten ve (Herkes kendi inancına göre artık kimden yardım diliyorsa.) dua etmekten başka ne gelir elden? Tekrar cevaben ekliyorum:  Bu Tür Felaketlerin Her An Olabileceğine İnanan Herkes ve Her An Ölebileceğine İnanan Herkes ve Bu Tür Uydurulmuş, Kurgulanmış ya da Beklenen Bir Olaya İnanıyorsa da İnanan Herkes Hemen Acil Tevbe Etsin. İşi ,Gücü, Malı, Mülkü, Parayı, Yalanı, Dolanı, Karıyı, Çocuğu, Alacağı (Tabi Vereceğini Unutmasın) , Diplomayı, Zammı, Politikayı Bıraksın ACİL TEVBE ETSİN ÖYLEYSE. ACİL İYİLİK YAPSIN. KENDİ İNANCININ MABEDLERİ NERESİ İSE ORAYA DAHA SIK UĞRASIN. 21 ARALIK DEĞİL HER HANGİ ARALIKTA DA HER ŞEY OLABİLİR.  Panik Atak Hastalarını, Evhamlı Kişileri ve Vesveye Müsait İnsanları Daha Fazla Fenalığa Doğru Sürüklemenin Gereği Yok. Bunlar yerine iyi bir insan olmaya yöneltmeliyiz insanları.

SORU 3:  Foton Kuşağı olacak yani tüm canlıların iki sarmallı DNA spirallerinin mutasyonlarla birlikte on iki ye çıkacağı iddia ediliyor. Kromozom ve Hormon artışı olacak. Yani tüm insanların üstün bir zekaya sahip olması, (telekinezi) nesneleri beyin gücü ile hareket ettirmesi, telepati (beyin iletişimi) gibi üstün ırklara dönüşeceğimiz mümkün mü? Böyle şeyler olabilir mi?

CEVAP :  İzlediğim Amerikan Filmleri ile Muhtemel Cennet Hayatını birleştirirsek “Evet olabilir.” diyorum 🙂  Bunları ortaya atanların bir çoğunun falcı, kocakarı, depresif astroloji meraklıları olduklarından emin olun ve bunların büyük bir kısmının “dana ile deneayı” ayırt edemezdeiklerini bilin. DNA Sarmalları daha yeni keşf edilmişken ve daha tam anlaşılmamışken MAYA RAHİPLERİ nasıl anladı? (Eski medeniyetlerde çok gelişmiş medeniyetlerin olduğunu biliyorum. Ama bu kadar derin ayrıntıların sonradan bu kehanetlere eklendiğini düşünüyorum.) Hem mutasyon tam olarak nedir? Bu çoktan çürütülmüş evrim teorilerini tekrar zihinlerde uyandırma hamlesi olmasın sakın?.. Bu düşünce Tek Tanrılı Dinlere inanan herkesi şüpheye sürüklenmesi için hazırlanmış da olabilir. Çünkü “Bir Adem Aleyhi Selam Bir Havva Ana insanlığı meydana getirmiştir.” inancını yersiz ve gereksiz bir şekilde sorgulamamıza da sebep olaarak imanı tehlikeye atabilir. Hadi diyelim ki, bu Maya Medeniyeti çok gelişmiş bir medeniyettil ve birçok kişinin dediğine göre onlar da TEK TANRI inancına sahipti. Neden figürlerinde Şeytani Resimler var bu adamların? Hiç düşündünüz mü, şimdi nerdeler diye? Kabirleri de yok? Sakın Kur’an’da geçen helak edilmiş sapık topluluklardan biri olmasın?.. Ya da Allah-u Teala onlara verdikleri büyük ilimleri ve nimetleri kötü kullandılar diye helak edilmiş olmasın?“Görmediler mi ki, kendilerinden önce nice nesilleri helak ettik; onlara yeryüzünde size vermediğimiz imkanları vermiş ve üzerlerine semayı bol yağmurlu olarak gödermiştik. Nehirleri de altlarından akar hale getirmiştik; buna ramen günahları sebebiyle onları helak ettik ve onların ardından baska nesiller meydana getirdik. ” (EN’AM SURESİ/6) Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir, ben sadece MAYA yazıtları üzerindeki şeytani figürlere dikkat çekerek tarih sahnesinden neden bir anda kaybolduklarını belirtmek istedim. Tabi bunu ortaya atınca cevapları hazır “MAYALILAR UZAYA GİTTİLER, TEKRAR GELECEKLER.” teorisiyle karşılaşıyorsunuz. “Sakın Cehenneme Gitmiş Olmasınlar.” demek içimden gelse de inançlara olan saygımdan susuyorum. Uzaya kaçmanın kurtuluş olduğu düşüncesi varken neden birileri takrardan gelsin ki? Uzaylı konusunu da aşağıda belirteceğim.SORU 4: 
Güneş Fırtınları (SOLAR PATLAMALARI)  21 Aralık 2012’de  şiddetli bir şekilde Dünyamıza etki edeceği ve yüksek radyasyondan tüm insanların öleceği söyleniyor, bu doğru mu?

CEVAP :  Bu Hükümetten ümitli olduğum halde ne yazık ki, onlar da okul müfredatlarına UZAY BİLİMLERİ derslerini eklemediler ya da özel alaka göstermediler bu konuya. Eğer her hangi bir kapsamlı atlasa bakılırsa görülecek ki, Güneş Patlamaları her zaman olan bir durum. Mangaldaki ateş bile gürleyince patır patır patırdıyorsa elbetteki Güneş de sistemindeki belki de tüm galaksimizdeki ısı dengesini ve merkezi çekim kuvvetini dengelemek için belirli bir dereceden belirli aralıklarla ısısını artıtabilir. (Yıldızlar patlıyor, yeni yıldızlar oluyor tüm kainatta olduğu gibi galaksimizde de yenilikler oluyor ve bunların kusursuz devamı için dengelenmesi gerekiyor.) Bunu yaparken de tüketilmiş çöp enerjiyi ya da fazlası enerjiyi savuracak ve yeni enerji ortaya çıkaracaktır. İçiniz rahat olsun diye diyorum en şiddetli beklenen güneş fırtınaları 2013 Mayıs’ından sonra olması tahmin ediliyor. (NASA-2012 HABERLERİNDEN ALINTIDIR.)  Kaldı ki, Güneşte bir patlama oldu diye hemen bize etki edecek diye bir şey yok. Bunun zararı elbetteki olabilir ama emin olun şu anda güneşlendiğini zannederek, saatini bilmeden güneşte zararlı ışınlar alan milyonlarca insan var. Patlamadansa, tatil bölgelerindeki çıplak gezen turistlerden tutun da ilginç kozmetik malzemelerle zararlı ışınları aksine daha fazla emen maddeleri kullanan bizler, ileride oluşabilecek kanserlerden korkmalıyız.

SORU 5 : Dünyanın ekseninin kayarak, kutupların yer değiştirmesi yani Güneş’in Batı’dan doğması mümkün olabilir mi? Gezegenlerin tek hizaya dizilmesi mümkün mü?

CEVAP :  Kıyamette böyle olacağı kesindir. Kesinlikle doğru bir tespittir ama tarih bu tarih mi, acaba? Bilim ışığında, izah etmeye çalışayım. Dünya’nın yakınından öylesine büyük ve korkunç bir ışık hızıyla bir cisim öyle bir hızla geçmeli ki, Dünya’nın eksenini şimdiki yörüngeyi de ve pusulayı da sağlayan Ay ile olan irtibatını kessin ve Dünya baş aşağı dönsün. (Dünya’ya yakın bir cismin geçmesi bekleniyorsa da bu tarih 13 Şubat 2013 günüdür, diye NASA tarafından onaylanmıştır. Ki bu bile kesin değilidir. Ve Yine NASA HABERLERİNDEN ALINTI YAPARAK EKLİYORUM. BÖYLE BİR CİSİM ŞİMDİDEN ÇIPLAK GÖZLE BİLE GÖRÜLÜRDÜ.) Bu binlerce yılda olur belki de bir saniyede olur onu Allah bilir şüphesiz. Bilimsel olarak bu mümkündür evet ama bilimsel olarak bunun olması için binlerce yıl gerekir. Ve Güneş de Batı yönünden doğar. Bunu dediğim de hemen “Tamam işte zaten Maya Kehanetleri de böyle dünyanın ekseni kayacak,gezegen yaklaşacak, zart, zurt…” diyorlar. Hakk ile Batıl neden bu kadar karıştırılmak isteniyor? Zaten Dikkatle okuyanlar anlayacaklar ki, 2012012 SENARYOLARINDAKİ %70 unsurların aslında Kur’an ve Hadislerde var olduğunu göreceksiniz ama bizim sorunumuz ne olmalı biliyor musunuz? “Neden muhtemelen helak edilmiş bir putperest kavmin kehanetlerini, Hristiyanlık ile yoğurup Siyonizmin eline bırakarak İslam’da hak olan şeylerle pekiştirmeye çalışıp Müslümanları şüpheye boğuyorsunuz ? ” sorusundaki gizem ve tehlike olmalıdır. Neden sığınma yerleri ALLAH’IN HARAM KILDIĞI Şarabıyla Meşhur Olan ve Bir Papaz’ın İnşaa Ettiği Bir Rum Kasabası (ŞİRİNCE) Hazreti İsa (Mesih) Şirince’ye gelecekmiş pekiyi madem bu kadar ahkam kesebiliyorlar madem bunları İslami kaynaklarında da okudular, neden Müslüman olmuyorlar o halde? “Kur’an ve Hadis’te de yazıyor.” diyerek doğrulamak istiyorlar (sözde) pekiyi neden Namaz kılmıyorlar? Neden oruç tutmuyorlar? Neden Hacc’a gitmiyorlar? Neden Zekat Vermeyip Zina Yapıp Kumar Oynayıp Faiz Yiyip Şarap İçip Ğıybet Edip Yalan Söyluyorlar? Bunlar da Kur’an’ının tamamında ve Hadislerin ana temalarında var? Sadece kendi işinize yarayanı mı alıyorlar? (Ben kimseye “Müslüman olmalısın.” demiyorum madem Müslümanların kaynaklarına bu kadar güven ve ianaç duyuyorsun “Gel Müslüman Ol” diyorum. Bu konu yanlış anlaşılmasın lütfen.) Tamam madem islami kaynaklara dayandırıyorlar, hani Mehdi Aleyhi Selam? Deccal? Sufyani? Hazreti Mesih (İSA) Aleyhi Selam? Dabbet-ül Ard? Yecüc ile Mecüc? “GÜNEŞ BATIDAN DOĞUNCAYA KADAR KIYAMET KOPMAZ. GÜNEŞ BATIDAN DOĞDUĞU ZAMAN, İNSANLARIN HEPSİ ONU GÖRÜRLER DE TOPTAN HEPSİ İMAN EDERLER.” (Sahih-i Buhari, cil t 14, s. 6426) Sağlam bir Hadis-i Şerif’tir. Tüm İslam Alimleri hem fikirdir bu Hadis-i Şerif’te ama bu tür zırvalıklarla uğraşmak yerine her an ölümü düşünüp TEVBE ETMEK gerektiği konusunda da hem fikirdir. İman edenlerin kıyameti, ölümdür.

SORU 6 :  Aydınlanma Çağı, Altın Çağ, Ruh Bedenden Işık Bedene Geçiş…ve Yeni Bir Din Yeni Bir İnanç Dünya’ya Hakim Olacak ve Biz Uzaylı Kardeşlerimizle Direkt Kontok Kuracağız… vs bu tür şeyler olabilir mi?

CEVAP :  Aydınlan kardeşim sana aydınlanma diyen mi, var? Kitap oku, spor yap, aile bağlarını güçlendir, üre, üret, kendini geilştir bunun için 21 ARALIK 2012 olması mı gerekiyor? Burdaki tehlikeyi de görmek lazım. ZEBUR-ÜL EVVEL ardından tamamlayıcı TEVRAT-ÜL KEBİR ardından tamamlayıcı MUKADDES İNCİL ve ardından tümünü kapsayan ve tamamlanmış olan ve ardı gelmeyecek FURKAN-I MUHAMMED-ÜL KUR’AN-I KERİM AZİM ŞAH kitaplar geldi aydınlanmadın da seni ne aydınlatacak? Uzaylı diye dediğin/sandığın ışık teknolojisiyle MASONLAR-SİYONİSTLER-İLLUMİNATİ  ONLUSU-KARANLIK GÜÇLER-DERİN DÜNYA (HEPSİNİN ORTAK ADI ve ESAS ADI : DECCALİYE) tarafından oluşturulmuş/icat edilmiş Şeytan tarafından onanmış; son derece üstün teknolojinin ürünü hologramik karekterlerdir, Robotlardır, Cinlerdir, Sihir ve Efsun İfritleridir. Bundan hiç şüphem yok. Bunlar mı, seni aydınlatacak? Evet, muhtemelen bu planlar DECCAL BÜYÜSÜ’nün zuhur etmesi de olabilir. İNSANLARA SÖZDE YARATICININ KENDİSİ OLDUĞUNU SÖZDE İSPATLARLA VESVESE ve FİTNE VEREREK İnanları Kendine Büyüyle Bağlamaya Çalışacaktır. Bu da İslami Kaynaklarda söz konusudur ama tekrarlıyorum nedendir bu Hakk Olanı Batıl Etme isteği? Acaba gerçekten de Deccal o gün mü, zuhur edecek ki, bu kadar insan Rabb’lerinin katında saklı olan bir bilgiye sahip olduklarını sanıyor ve yine bu Deccal tarafından mı, inandırılmış? Yoksa Deccal denilen TEK GÖZLÜ ŞEY aslında kumanda, televizyon, bilgisiyar, tetik, füze butonları gibi TEK OLAN TEKNOLOJİNİN KENDİSİ Mİ? (Neyse Deccal konusunu uzatıp konuyu dağıtmak istemiyorum. İnşallah ALLAH bana uzun ve bereketli bir ömrü ilimle ve şerefle nasip eder de Deccal ile ilgili de geniş bir zamanda bir yazı yazmak nasip olur bana.)

Yani Özü: Yeni Bir Din Yok Zaten Her Zaman Tek Din Adem Aleyhi Selam’dan bu yana İslam Dini olmuştur.

“Doğrusu Allah katında din, İslâm’dır;  o kitap verilenlerin anlaşmazlıkları ise sırf kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki taşkınlık ve ihtirastan dolayıdır. Her kim Allah’ın âyetlerini inkâr ederse iyi bilsin ki, Allah hesabı çabuk görendir.” (AL-İ İMRAN/20)

Ayet-i Kerim’in mealindeki haikakati görmüyorlar mı?

“Kim İslâm’dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır.” (AL-İ İMRAN/85)  Ve bu Ayet-i Kerim’in mealindeki keskin vurgulu uyarıyı görmüyorlar mı? Yazık ne yazık ki, HAKK dururken BATIL’a alaka neden? Biz Müslümanlar olarak şu Ayet-i Kerim’in verdiği güvenle dik durup Ayet-i Kerim’i kalben ve haykırarak tekrarlıyoruz. “İnsanlar onlara:  ‘Düşmanlarınız size karşı ordu topladı, onlardan korkun.’ dediklerinde, bu, onların imanını artırdı ve şöyle dediler:  ‘Allah bize yeter. O ne güzel vekildir. ‘ ” (AL-İ İMRAN/173)

SORU 7 :  Dünyanın 1 gün tam ve zifiri karanlıkta 1 gün karanlıkta 1 gün şafakta kalacağı yani 3 gün karanlık olacağı, doğru mu? Güneş tam ısıtamayacak ve Buzul Çağ başlayacak, bunlar olabilir mi?

CEVAP :  Beşinci soruya verilen cevapta olayların gerçekleşmesi lazım öncelikle. Ve yine İslam inancına göre Doğu’dan görülecek parlayan bir yıldız (bazı rivayetlerde de alev topu-13 Şubat’ta geçilmesi beklenen gök cismi olabilir.) belirmesi gibi gökyüzünde bir karanlık belirecektir. Çok ilginçtir ki, buna yakın buna benzer şeyleri de İslam Alimleri Hadislere dayandırarak açıklamıştır ve bunlarla ilgili ciltler dolusu kitaplar da yazmıştır. (Benim naçizane yorumum eğer bu söylenenlerdeki küçük de olsa hakikatleri alıp düşünürsek 13 Kasım 2012 Güneş Tutulması ve 28 Aralık Ay Tutulması anlamında karartı olabilir. Geriye kalan bir gün de Dünya’da aşırı yüklenmelerden kaynaklı elektirk kesintisi olabilir. Yalnız bu durum olursa Mehdi Aleyhi Selam zuhur edecektir, anlamına gelmektedir.) Ben de olacak gelişmeleri bakın nasıl parantez içerisinde İslam’a mal etttim. Öyle ya! Sen; Pagan,Putperest,Ateşperest,Şuperest,Buperest veya Helak Edilmiş Bir Kavmin yazıp çizdiği mi çizdirildiği mi belli olmayan bir “ifritli sembollerle dolu bir çemberi” takvim diye baştacı edip günümüzdeki birkaç falcının, kocakarının, şizofrenin ve asparagas haber takipçisinin yorumuna inanıyorsun. Ben de ALEMLERİN RABBİ ALLAH’A ve O’NUN SON RESULÜ OLAN MUHAMMED ALEYHİ SELATU SELAM’A TABİİ OLAN İSLAM ALİMLERİNİN KUR’AN VE HADİS IŞIĞINDAKİ BİLGİLERİNE CAN-I GÖNÜLDEN İNANIYORUM.

Dünya defalarca kez Buzul Çağı gördü ve insanlar o zamanda yaşadı, sevişti, koklaştı, üredi, üretti. Olursa da emin olun kısa zaman sonra hemen alışırız. Yüce Yaradan bizleri her iklime uygun bir halde yaratmıştır.

Buraya kadar okumuşsanız demek ki gerçekten de bir şeyleri iyi ifade edebilmişimdir inşallah diyorum ve son cümlelerimi de tamamlıyorum inşallah.

Tüm Bu 2012 Kehanetleri Bir Çok Film, Yazılım ve Edebiyat Sektörü Rant Elde Etti. O GÜN HİÇBİR ŞEY OLMAYINCA HESAP YANLIŞTI ŞU TARİHTİ BU TARİHTİ DİYE BAŞKA TARİHLERLE İLGİLİ UYDURU KEHANETLERİ YAPACAKLARDIR. ZATEN GEÇENLERDE “2012-14 DA ARASI OLABİLİR.” DİYE ŞİMDİDEN KIVIRDILAR. Hatta Maya Rahipleri Haddini Aşıp “TANRI -BİLMEM KİM- DUAMIZI KABUL ETTİ VE KIYAMETİ ERTELEDİ” diyecektir, belki de. Serkan Suat Hangül isimli bir arkadaşım Bir Sosyal Paylaşım Sitesinde yazdığı gibi “21 ARALIK 2012 FİLAN KIYAMET OLMAYACAK ARKADAŞLAR. KETÇAP ALDIM VE SON KULLANMA TARİHİNDE 2015 YAZIYORDU. KORKMAYIN. 🙂 ” nasıl ki onlar bir takvimle bir falcının yazısıyla yorum yapıyorlar biz de her şeyin üzerinde yazılı son kullanma tarihine bakarak yorum yaparız espisini çok güzel vurgulamış diye düşünüyorum. Böyle bir tebessümle şimdi kendime doğrultuyorum namluyu ve noktalıyorum…

Ya Ben Yanılıyorsam, Ne Olacak ??? Ya Kehanetler, Mayalılar, Tibetliler, Malatyalılar, Dünya Transeksüel Birliği Vakfı, At Seyisliği Sevenlerin Bacanaklarının Teyzelerini Sevme-Koruma-Yaşatma Derneği …vs… gibilerinin dediklerinde haklı çıkarsa? (Keşke bir fon müziği de olsa daha da etkileyeci olurdu.) Korkuyla Karışık Bir Tebbesümle “Yapacak bir şey yok.” Diyorum. Evet bu kadar basit bir anlatımla. Çünkü nasıl ki; Yıldızlar Çarpışıyorsa, Nebulalar Dağılıp-Birleşiyorsa, Bulutsusu Uzay Oluşumları Gerçekleşiyorsa, Kara Delik Enerjisini Kaybetmiş Yıldızları Temizliyorsa, Güneş ve Ay Tutulması olduysa/oluyorsa/olacaksa ve ben bu olanları Allah’ın Takdiriyle gerçekleşen “Kainat Vakkaları” olarak değerlendiriyorsam, Allah’a sığınıp elimden hiçbir şey gelmiyorsa, bu durumu da öylesine karşılayacağım. Yani 21 Aralık Günü karanlık da olsa gün de olsa kar da yağsa ben hepsini Allah’ın Takdir Hikmetindeki Nimetleri olarak düşünüyorum/düşüneceğim. Hem ben “MÜ’MİN’İN KIYAMETİ, ÖLÜMÜDÜR.” ilkesine bağlı yaşadığım için inşallah her anımı tevbe ederek ve Allah’ın rızasını kazanmakla geçirmeye çalışıyorum. Allah beni ve tüm iman edenleri imanlı, korkusuz, acısız bir yaşamla yaşatsın ve son nefesimizde bile iman dolu bir cesaret ve acının zerresi olmadan bu dünyadan şeref ve namusla göçmeyi günahsız olarak nasip eylesin. Amin.

                                                                                                                      MUSTAFA AKINCI/05-12-2012