MSN 9.0 DOWNLOAD

MSN 9.0 Download : http://g.live.com/1rewlive3/tr/wlsetup-all.exe

Sponsor Bağlantılar

MSN 9.0 Türkçe Yama : http://www.msntr.net/yukle/MsnTRmsn90tryama.rar

MSN 9.0 Çoklu Yama: http://www.msntr.net/yukle/Msntr.Net_Coklu_Msn90.exe

MSN 9.0 Download

MSN 9.0 Ekran Görüntüsü

Windows Live Messenger 9.0

 

MSN 9.0 Özellikleri

Spam Raporlama – Spam Reports

Spam içerikli bir mesaj ya da davet aldığınızda, onu engelleyebir ve rapor edebilirsiniz. Rapor etmeniz durumunda spam gönderenin hesabı sınırlandırılabiliyor ya da kapatılabiliyor.

Link (Bağlantı) Verebilme

Kişisel iletiniz kısmına yazdığınız url’ler link olarak görülecek ve tıklanıp siteye gidilebilecek. Bunu yapmaları gerçekten çok iyi bir gelişme oldu.

Hareketli Görüntü Resimleri Kullanabilme

MSN 9.0 gif uzantılı resimleri destekliyor. Bu sayede görüntü resminizi hareketli gif resimlerinden yapabilirsiniz. Birkaç tane hareketli resim programla birlikte gelmekte. Kendi gif’lerinizide kullanabilirsiniz. Çok seveceğiniz uygulamalardan biri de bu olacaktır eminim.

Birden Fazla Yerde Oturum Açabilme ve Mesajlaşabilme

Artık birden fazla bilgisayarda aynı hesaptan oturum açabilirsiniz, ancak bunun iyi olup olmadığı konusu tartışılabilir. Yalnız bu özelliği kullanabilmeniz için bütün bilgisayarlarda MSN 9.0 yüklü olması gerekiyor.

Kişi Sesleri – Signature Sounds

MSN’e girdiğinizde kişileriniz sizin kişisel sesinizi duyar. Bu özelliği kullanabilmeniz için karşınızdaki kişinin de MSN 9.0′a sahip olması gerekiyor. Güzel bir uygulama.

Windows Live Contacts Server

Arka planda çalışan “wlcomm.exe” ile kişi bilgilerini korur, kişi bilgilerinizdeki güncellemeleri alır. MSN’inizin daha hızlı açılmasını sağlar.

Görünümde Değişmeler

MSN 9.0’da görünümde de değişikliklere gidilmiş. Bunlar daha çok düzenleme şeklinde. Çok büyük bir değişiklik beklemeyin.

Bunların dışında değişen anlık olarak yazı, oturum açma, farklı duruş, ses ve video özellikleri…

MSN 9.0 Türkçe Yama Kurulumu

İndirdiğiniz dosyada bulunan “msgslang.9.0.1407.1107.dll” adlı dosyayı alıp C:/Program Files/Windows Live/Messenger dizinine kopyalayın. Varolan dosya ile değiştirilsin mi? sorusuna “evet” cevabını verin. Bu işlemi yaparken Messenger mutlaka kapalı olmalıdır. Ardından Türkçe MSN 9.0’ı kullanabilirsiniz.

Not: Türkçe yama olmadı, hata var, sorun var, msn 9.0 türkçe olmuyor gibi şikayetlerde bulunmayın lütfen 🙂 Türkçe yamayı belirtilen yere belirtildiği şekilde ekleyin. Bu esnada “Msn’iniz mutlaka ama mutlaka kapalı olmalıdır” bir çok arkadaşta bundan dolayı sorun çıkıyor. Eğer her şeyi yapmanıza rağmen yinede sorun çıktığını düşünüyorsanız yorum yazarak bunu belirtin. Sorununuzu çözmeye çalışalım.