Herkeste ayrı bir artistlik, boş bir kendine güven, boş boş üniversitelerde okumak, sarhoş olup yerlere yatmak değerli olmuş artık. Kimse ne yaptığının farkında değil herkeste bir kendini kanıtlama çabası var.
Nereye gidiyor bu Türk gençliği, eline içkisini alan ben ATATÜRKçüyüm diyor halbuki bilmiyor görmüyor Türkçesi bozuk Amerikan tarzı sömürgeleşmiş bir havaya büründüğünü. Artık güzel Türkçeyle konuşanla dalga geçiliyor. Lafa gelince herkes ülkesini seviyor herkes ülkesinin arkasında duruyor ama kimse ülkesi için birşey yapmıyor. Batılı ülkelerin sömürgesi olduk ama farkında değiliz. Hani biz Türktür en azından Türkiye’de yaşıyoruz, hani o zaman nerde Türkçe müzik, niye çalmıyor hiçbir yerde? Neden Türkçe tabela yok etrafta? Hiç Türk malı kıyafet satan biryer görüyormusunuz, lafa gelince esip kükremesini iyi biliyoruz.

Sponsor Bağlantılar

Bir savaş çıksa Amerikaya İsrail’e başederiz diyoruz ne ile savaşacaz İsrail’den aldığımız uçaklarla mı? Ayağımızda adidas ayakkabı üzerimizde abercrombie eşofman ile mi savunacaz ülkemizi? Savaşa giderken coca cola mı içeceğiz? Nedir bu biz özgür bir ülkemiyiz Allah aşkına! Hep deriz kurtuluş savaşında tüm dünyaya meydan okuduk hep onunla övünürüz yeri geldimi ama o zaman her şey çok farklıydı, biz müslümanlarda şehadet anlayışı vardır, kurtuluş savaşında Atatürk ben size ölmeyi emrediyorum deyince neden kimse itiraz etmedi o cümlenin içinde şehadet var vatanı uğrunda savaşıp şehit olmak var. Şimdi din kalmadı, iman kalmadı, şehitlik inancı olmayan adam neden ölsün ki! Boş yere ölmenin ne anlamı var, ne gereği var! Girer bir sığınağa saklanır bekler. Seyit onbaşı neden kaldırdı 275 kiloluk mermiyi bir başına? Neden o yıl hiçbir lise mezun vermedi?

Şu anki durum beni çok korkutuyor, yine de inançlı insanlar var çok şükür azaldı ama her zaman var olacaklar. Kimin ağzından Allah lafı çıksa direk şeriatçı oluyor. Benim anlamadığım bu. O özendiğimiz Amerikalılar Avrupalılar en basit filmlerinde bile en kötü karakterlerinin bile üzerinde boyunlarında haç işareti oluyor. Hani neden kimse onlara sormuyor sizde laiklik yok mu diye? Bizde bir filmde bir sahnede Allah deseler, Peygamber deseler hemen dinci hemen şeriatçı damgası yiyorsunuz. Peki düşünün biz tüm dünyayı yönetirken 600 yıl ayakta kalmışken laik miydik? Avrupaya mı özeniyorduk Batıya mı özeniyorduk ya da Amerikaya mı özeniyorduk? Hayır onlar bize özeniyordu.

Dini yanlış yorumlamak kadar kötü birşey yok. Din çalışmayı emreder, din gelişmeyi emreder, biryere kapanıp sürekli ibadet etmeyi emretmez. Dinden uzaklaşan toplum yok olmaya muhtaçtır. Benim herkese tek ricam dinden kopmayın, inancınızı yitirmeyin. Geçmişimizi, tarihimizi okuyun dinin ne kadar önemli bir yeri olduğunu göreceksiniz. Kurtuluş savaşında askerlerin namaz kılıp dua ederek savaştığını araştırın, öğrenin. Bizi savaşla yıkamadılar ama içten yıkıyorlar, uyanın…

by ADANALIII