Hazır giyim ortaya çıktığından beri pek rağbet görmeyen bir iş gibi gözükür. Aslında hazır giyimin bile ardında gizli terziler yatar.

Öyle ince bir iştir ki terzilik. Dışarıdan izlediğinizde koy kalıbı üstüne, ölçüyü al, vur makineye… Hiç alakası yok. Göz ister, emek ister, tecrübe ister. Üstünüze cuk diye oturan kıyafetler nice emektarların elinden geçer. Alırken giyinirken hiç düşünürmüsünüz. Nasıl oluyor diye?

Sponsor Bağlantılar

Terziler küçük yerleşim yerlerinde hala çoğunluğun tercih ettiği yerler. Terzi arkadaşlarımız en ince detayına kadar vücut şeklinize uygun kıyafetleri gecesini gündüzüne katarak hazırlar. Terzilik görüş ister, sanat ister, sabır ve incelik ister. Tek gururları diktikleri o kıyafeti üstünüzde görmeleri ve sizin gözlerinizdeki beğeni…

Şu an terzilerimiz ince işlerini fermuar takma paça kıvırma gibi tamir işleriyle gösteriyor. Bir terzinin dükkanına girdiğinizde verdiği emeği hiçe saymayın. Ağzınızdan çıkacak teşekkür ederim, elleriniz dert görmesin kelimesi yeterli. Emeğe saygı duymak ve bunu dile getirmek bize bir şey kaybettirmez.

Terzilerimiz elleriniz dert görmesin, gözlerinize sağlık, hayırlı çalışmalar…