İlk Maç: Liverpool: 1 – Trabzonspor: 0
Rövanş: Trabzonspor: 1 Liverpool: 2

Trabzonspor, Türkiye Kupasını kazandığı için UEFA Avrupa Ligi’ne direk olarak Play-Off maçıyla başlıyor.
UEFA Avrupa Ligi temsilcilerimizden Trabzonspor İngiltere’nin köklü takımlarından Liverpool takımıyla eşleşti. Gruplara kalmak için Trabzonspor’un önünde sadece bu Play-Off maçı bulunuyor. Aşağıda bu karşılaşma ile ilgili bilgiler yer alıyor. Soru işareti olanlar resmi açıklama yapıldığında sayfaya aktarılacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Liverpool Trabzonspor Maçı Ne Zaman? : 26 Ağustos 2010

Liverpool Trabzonspor Maçı Saat Kaçta? : 20:30 (Maç saati açıklandı)

Liverpool Trabzonspor Maçı Hangi Kanalda? : D-smart – Loca (Diğer kanalları yorum olarak yazdım)

Stad: Anfield Road Stadı
Hakem: Avusturya Futbol Federasyonu’ndan Thomas Einwaller, rövanşta ise Hırvatistan Futbol Federasyonu’ndan Ivan Bebek

Liverpool Trabzonspor Maçını hangi takım kazanır? : Bu soruyu da sizler cevaplandırn 🙂

Kurulduğu yıl olan 1892 ve kurulduğu yıldan beri 5 Avrupa Şampiyonluğu ve 18 Premier Lig Şampiyonluğu ve 7 FA Cup şampiyonluğu elde etmiştir.

İngiltere’nin en önemli kulüplerinden biri olrak kabul edilen Liverpool kulübünün stadyumu 45,362 kapasiteli Anfield stadyumudur. En golcü futbolcusu ise Dünya futbol yıldızlarından Fernando torres’dir.

Trabzonspor rakibi Liverpool ile 2. rövanş maçını 26 Ağustos 2010 Perşembe günü oynayacak.

YİNE YENERİZ

Fanatik gazetesi ilgi çekici bir manşet atmış. Trabzonspor 1976’da Liverpool’u kendi sahasında 1-0 yenmiş, ancak rövanş maçında 3-0 yenilerek elenmişti. Buna rağmen Trabzonspor aldığı o galibiyet ile adını bütün dünyaya duyurmayı başarmıştı. İngilizler’in o maçı unutmadıkları da belli. O gün kalede yer alan Teknik Direktör Şenol Güneş, Türkiye’yi dünya 3. sü yaptıktan sonra yine kendi takımına hizmet ediyor. İngilizler’de hem 1-0’lık yenilgeye hem de Şenol Güneş faktörüne dikkat çekerek Trabzonspor’u kolay bir eşleşme olarak görmüyorlar.

Trabzonsporlu futbolcular için sanırım bundan daha iyi bir fırsat olamaz. Oynayacakları 180 dakika ile kendilerini tüm dünyaya izletme imkanına sahip olacaklar. Bu nedenle Trabzonspor’un performansının bu maçta beklenenden yüksek olacağını umut ediyorum.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off maçında Trabzonspor’a Liverpool karşısında başarılar dileriz.