“En iyi baharat açlık, en iyi uyku yorgunluktur” diyor, Geothe. İstekler, arzular ve ihtiyaçlar gözümüzde güzelleştiriyor her şeyi.

Bir şeyi gözde yapmak,  aranır yapmak istiyorsan ona hasret kalmalı, onsuzluğu yaşamalı, sahip olduğunda ise en büyük lüksün o olmalı ki en büyük mutluluğun sıradan bildiğimiz bir yemeği yemek ya da sıradan bir anı yaşamak olsun.
Gençler için en kıymetli olan şey iş ve para iken ihtiyarlar için en kıymetli şey zaman ve sağlıktır. Çünkü iki durumda da bahsettiğimiz şeyler çok az bulunur. Bulunduğu durumun kıymetini bilen de yok denecek kadar azdır.

Sponsor Bağlantılar

Çoğu şey maalesef yerinde ve zamanında yapılamaz sanki dünya böyle bir şeye izin vermeyecekmiş gibidir ve öyle de olur. Hep bir aksilik bitiverir yanımızda, aksilikler hayatımızın bir parçasıdır çünkü ve bu daha doğru bir yaşamdır biz insanlara göre. Hep böyle süregelmiştir  yaşam. Alışılagelmiş düzen bozulamaz ve hiçbir iş yerinde ve zamanında yapılamaz.

Hep ayrılıklar ve farklılıklar vardır her zaman ve her mekanda. O yüzden farklılıkları bilmeli ve o pencereden bakabilmeliyiz. Sızlanıp,  öfkelenmek yerine,  var olan sıkıntının bizi hangi güzelliğe ulaştırabileceğini düşünmeliyiz.

Bazen bir şeye karşı emellerinin olması güzeldir,  zira bu sevinmen için sana oynanan güzel bir oyundur.  Sen ona kavuştuğunda yaşayacağın mutluluğu  bilsen daha da isterdin  emellerine uzun bir süre ulaşmamayı.

Sen de bilirdin en büyük aşkın kavuşamamak olduğunu. Çünkü kavuşamadığın her şey gözünde en büyük hazinedir.

MUTEN