Anayasa değişikliği paketi dedik durduk aylardır. Ak parti tarafından hazırlanan paket, Mecliste yapılan oyla çok az bir ara ile yeterli sayıya ulaşamadığı için anayasa gereği referanduma’a doğru yol aldı. Şimdi de bir Referandum telaşı aldı başını gidiyor.

Sponsor Bağlantılar

Bir takım insanlar hiç araştırmadan, ne olduğunu bilmeden sırf tasvip etmedikleri bir partinin işi düşüncesiyle haraket edip önyargıda bulundular. Ya da bir takım çıkarları uğruna guruplara bölünüp, millet çıkarlarına uygun olanları görmezden gelip kargaşalara meydan vererek, bir de üstüne; “bakın işte anayasa değişikliği bu durumlara yol açıyor, terörü arttırıyor” deyip insanları yanıltmaya çalıştılar. Ama bu gibi kişiler bilmeliler ki aklı selim bir insan, bu komplolara düşmez sizin bile o sandıkta EVET oyu vereceğinizi bilir.

12 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan Referandum paketi içerisinde, kadın-erkek, çocuklar, yaşlılar, gaziler için alınacak tedbirler, sendikal haklar, memur cezalarına yargı denetimi hakkı, toplu sözleşme hakkı, anayasal güvence, Askeri sivil yargı yolu gibi Milletimizin geleceğini olumlu yönde belirleyen bir çok maddeyi barındırmaktadır. Referandum’un siyasetle hiç bir alakası yoktur. Bir partinin rantı artsın diye keyfi üzerine  hazırlanmış bir rapor da değildir. O günün şartlarına göre hazırlanmış ve bi çok sıkıntılara yol açan 80 anayasa paketindeki bir takım maddelerin günümüz şartlarına uygun olarak düzeltilip, Milletimizin kaderini olumlu yönde değiştirecek ve bizleri demokratik bir Türkiye’ye ulaştıracak olan bir UMUT projesidir bence…

Cuntacılara bir darbe hakkı daha vermemek adına, Aydınlık bir Türkiye için EVET diyelim…