Öncelıkle selamlar arkadaşlar bir uydu cıhazınız var ve sürekli olarak kilitlenme ve  bazı kanalları göstermeme veyahutda kanal üzerindeyken donma şikayetleriniz var. Bu sorunlara çözüm olarak kendi evinizde kendi uydu cihazınıza yazılım atabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

 
Öncelıkle uydunuzun markası ve modeline göre internetten yazılım arattırınız. Örnek:(VESTEL MARKA 5840 CI YAZILIM) vb. Daha sonra bulduğunuz yazılımın güncel olup olmadığını kontrol edin (yanında zaten yazılım tarihi yazar ) daha sonra bulduğumuz yazılımı bilgisayarınıza kaydedin.
 
Yazılım atmak için kullanacağımız program ya hyper terminal’dir ya da daha basit olarak kullanabileceğiniz VESTLİNK programı’dır. Elektronik malzeme satan bir yere gidin ve RS232 kablosundan bir tane alın (bu kablo uydu alıcınız ıle bilgisayarınız arasındaki iletişimi sağlayacak olan kablo). Aldığınız kablonun bir ucunu bilgisayarın arkasına diğer ucunuda uydu alıcınıza takın (Not: bu işlemleri yaparken uydu alıcınızı prize takmayın). Yazılım atacağınız programı seçin (Örneğin: Vestlink) programı açın. Bılgisayarınıza kaydettiğiniz yazılımı program içinde açın ve programı çalıştırın. Sonra uydu alıcınızın fişini takın hepsi bu kadar…