Ben Yetenek Sizsiniz yarışması hakkında bazı şeyleri paylaşacağım. Ben yayınlanan yarışmada Aref Ghafouri’nin 1. olmasını beklerken Sefa Doğanay oldu ortada bir haksızlık olduğunu düşündüğüm için bu cümleleri paylaşmak istedim.

Sponsor Bağlantılar

Ben sizlerin düşüncesini değiştimek veya benim düşüncelerimi size kabul ettirmek adına bir düşüncem yok. Ben yalnızca öznel bir şekilde bu sözleri kaleme aldım. Açık bir şekilde söylemeliyim ki Yetenek Sizsiniz yarışmasını AREF kazanmalıydı bence.Türkiye ilk defa farklı bir yetenek izledi ve bence çok başarılıydı. Sadece bu son gösterisi için demiyorum bütün gösterileri çok büyüleyiciydi ve çok farklıydı. Gerçektende kısa sürede insanlara kendini hayran bıraktırdı. Ama bizim halkımız hemen altında birşeyler arıyor şu şöyle oldu, bu böyle oldu, bu hileyi yaptı gibi… Bu şekilde düşünen insanlar hiçbir şeyden zevk alamaz ki! Aref çok iyi bir ilizyonist ve işini çok iyi yapıyor kim ne derse desin.

Sefa Doğanay iyi bir yetenek ama Türkiye’de böyle yetenekler çok bildiğiniz gibi. Yavuz Seçkin ve İsmail Baki Tuncer, Türkiye’deki pirler olarak görülüyor daha doğrusu ben öyle görüyorum. Aklıma gelen herkesin sesini taklit edebilme yetenekleri var abilerimizin. Ama hakettikleri yerdeler mi acaba?.. Tabiki hayır!.. Halkımız Sefa Doğanay’a bu kadar ilgi gösterdiyse bu abilerimizin TV’deki programlarında neden izleyici kitlesi yüksek değil. E halkımız Sefa Doğanay’a bu kadar alaka gösterdiğine göre bizim Yavuz Seçkin ve İsmail Baki Tuncer’i başımızın üzerinde taşımamız gerekiyor! Neden onlara hakettiği gibi davranılmıyor!.. Üstelik Sefa Doğanay’ın güzel olarak yaptığı kişi sayısı çok az gösterilerinde hep aynı kişileri yaptı izlediğiniz üzere final dahil ve artık birçok kişi bir Nihat Doğan bir Bülent Ersoy bir Yıldız Tilbe bir Burhan Altıntop bir Fatih Terim taklidi yapıyor yani bu artık yetenekten çıkmış genel birşey olmuş…

Bildiğiniz gibi Aref Ghafouri İranlı bir kardeşimiz. Ankara’da okuyor üniversitesini yani şu anda Türkiye’de yiyor, içiyor ve Türkiye topraklarında yaşıyor. Ordaki seyircileri gördüğünüz üzere Sefa Doğanay’a “Türkiye seninle gurur duyuyor!” sesleri yükseldi ben biraz irkildim. Çünkü orda bir İranlı var diye mi bunlar dendi ve de iki Türk kalsaydı ilk 2’ye aynı bağırışmalar olur muydu acaba?.. Sadece Sefa Doğanay’a mı denirdi şu cümle.. Hayır tabiki!.. Ben Aref’e Türk halkının haksızlık yaptığını düşünüyorum. Aref ülkesine döndüğünde anlatmıyor mudur Türkiye’nin misafirperverliğini, anlatmıyor mudur Türk insnının onu bağrına bastığını?.. Peki bu yarışmadan sonra ne olacak?.. Yani Aref 1. olsaydı Türkiye neden gurur duymazdı onunla?.. “Yetenek Sizsiniz Türkiye” olarak çıkan bir programa Türk biri gelmedi diye mi Türkiye onu bağrına basmadı.. Hani biz dil, din, ırk gözetmeksizin herkesi bağrımıza basıyorduk.. Yakıştı mı bize bu!.. Layıkıyla alkışladık mı onu bastık mı bağrımıza?.. HAYIR..

Benim birşey daha dikkatimi çekti finalde jürinin Aref’e soğuk davranması gibi birşey hissettim izleyenler belki farkındadırlar. Belki ben yanlış hissetmişimdir bilmiyorum ama izleyince bana hak verebilirsiniz..

Ben Aref Ghafouri’nin 1.olacağını düşünüyordum olmadı ama eminim genel kanı Aref’in 1. olması gerektiğiydi. Aref’in yolu açık olsun daha yükseklere çıkacaktır eminim. Sefa Doğanay’ı da tebrik ediyorum ve yolu açık olsun diyorum zaten açık gibi görünüyor. Gelcek yıldaki Yetenek Sizsiniz’de çok Sefa Doğanaylar göreceğiz aynı taklitleri aynı cümleleri göreceğiz ama bir tane Aref Ghafouri vardı ve o da hakettiği yere gelmedi. Benim kişisel kanım HAKEDEN AREF GHAFOURİ’ydi…

Yazar Semih…