Yaşananların ağırlığı omuzlarımda taşıdığım ağır bir yük gibi. Yüreğimde derin bir yara var, kanıyor her seferinde. Dağlara karlar yağmış yine, güneş saklanıyor adeta, göstermiyor kendini. Her şeye rağmen gelecek güzel baharların hayalini kurmaya çalışıyorum, güzel baharların mutluluğu var yüreğimde.

Sponsor Bağlantılar


Yüreğimin gözyaşlarımdan utandığı puslu bir gece. Kasvet sarmış tüm evreni. Yıldızlar isyan ediyor yaşadıklarıma, mevsimler küsmüş adaletsiz insanlara, yapraklar sararmaya yüz tutmuş ve gökyüzü bir farkındalığı fark ettirme çabası içinde… Dışarıda rahmetin damlacıkları vurmakta, buğulu pencereme. Kaf dağının ötesinde adaletin yankılandığı uzak diyarlarda, adaletin hasretini çekiyorum. Bir farkındalığı fark ettirme çabası içinde tükenip gidiyorum.

Sevgisizliğin sevgiyi, ümitsizliğin ümidi bastırdığı ücra bir şehirde yaşayan ülkemin masum kadınlarının hikâyesi bu. Mayınlara değmeden açmaya çalışan bir kardelen misali yaşamaya çalışıyorken, yaşatılan adaletsizliğin sancısını çekiyorlar, kocaman yürekleriyle tüm acıları taşıyan ülkemin fedakâr anaları. Küçücükken daha erkek kardeşinin okula gidişini seyretmek zorunda kalan ülkemin günahsız kadınları. Yalan dünyanın adaletten yoksun insanlarından beni anlamalarını beklemiyorum zaten. İçim acıyor bu adaletsizliği daha fazla kaldıramıyor yüreğim… Haykırmak istiyorum tüm dünyaya, duyun istiyorum yüreğimin sesini. Töre denen yargısız infazla, adaletsiz görüşle yapılan tüm haksızlıkları yıkmak istiyorum. Her yapılanın kadının üstüne yıkılmasına isyan ediyorum. Ülkemin günahsız analarının o büyük yüreklerinden gelen sesi duyun istiyorum. Sessizliğin sesiyle sesleniyorum belki, kimse anlamaz biliyorum. Dağlar bile duyarken bu isyanı, kulağını tıkayan adaletten yoksun insanlara isyanımı haykırıyorum. Kardelen çiçeğiyim yüreklerde. Ben masum bir kadının isyanıyım, haksızlığın düşmanıyım. Kırdım töre kalemini, biliyorum ki kadın en yüce varlıktır kâinatta. Yargısız infazsa törenin adı, sessizliği son kararı. İsyanım sınırları aştı, yürekleri dağladı, artık kimse susmamalı. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetini taşımasın hiç kimse. Biliyorum ki bir gün mutlaka duyulacak bu haykırışlar. Ülkemin masum anaları gelecek güzel baharların hayaliyle, törenin olmadığı, adaletin yankılandığı bir dünyada yaşamayı umut ediyorum.

Merhaba güzel baharlar…