Avrat Var Arpa Unundan Aş Yapar Avrat Var Buğday Unundan Keş Yapar

Avrat Var Arpa Unundan Aş Yapar Avrat Var Buğday Unundan Keş Yapar Anlamı, Atasözünün Anlamı, Hikayesi, Kompozisyon, Açıklaması

Sponsor Bağlantılar

Arpa unuyla, buday unu aynı değildir tabi. Bir kadın arpa unundan bile aş yapabilirken, bazı kadınlarda buğday unundan bile yararlanamaz. İşte anlayın bayan var neler yapıyor, başka bayanlar var neler yapamıyor 🙂Bayan yetenekli ve bilgili olduğunda ve ayrıca eklemek istiyorum iyi huylu olduğunda en kötü durumda bile güzel şeyler ortaya çıkarabilir. Ama bazı bayanlar da var ki, durumları daha iyi olmasına rağmen, bilgili ve yetenekli olmadıklarından, o iyi durumu değerlendirmeyi başaramazlar. Ortaya güzel bir şey çıkaramazlar.

Konusu gelmişken söyleyeyim gerçi onunla ilgili çok iyi bir atasözümüz var ama onu sonra açıklayacağım; tutucu olan, eli sıkı olan, harcaması az olan, zorunlu ihtiyaçları dışında keyfi harcama yapmayan bayanlar hem çocuklarına hem de eşlerine iyi bir gelecek kurabilirken, bunun tam tersi yönde sürekli keyfi harcama yapan bayanlar da bir aileyi maddi yönden batırabilir, eşini zor durumlara düşürebilir ve çocuklarının geleceklerini tehlikeye atabilirler. Evleneceğiniz bayanın inanın bana bu konuda çok etkilidir. Erkek kazanır bayan harcar. Günümüzde bayanlar da çalışıyor abi, farklı durumlar da sözkonusu ama genel bir özelliği vurgulamak istedim.

* Atasözleri
* Atasözleri ve Anlamları
* Atasözleri ve Anlamları (A Harfi)