LaptopEkran

Dizüstü bilgisayarlar, iletişimde önemli bir araç haline gelmiştir. Taşınabilir olması kullanıcıya bir çok fakrlı yerde kullanma olanağı vermektedir. Dizüstü bilgisayarlarda maksimum hasar genellikle makinenin ekranında oluşur.

Sponsor Bağlantılar

Ekranlar çok hassas bir yüzeye sahip olup, kırılmanın yanında çizigler, görüntü kaybı gibi sorunlarada sebep olabilir. Bu sorunlar ve kırılma durumu bilgisayar sahibine pahalıya malolacağı anlamına gelmez. Tam tersine son yıllarda, ekran temini nispeten ucuz ve uygun fiyatlı hale gelmiştir.

Bir çok kişi garanti süresinden sonra onarım için laptop firmalarına dizüstü bilgisayarını onarım için geri göndermek eğilimindedir. Bu durum yüksek maliyete sebebiyet verebilir. Ucuz ve hızlı bir çözüm ise laptop ekranını kendinizin değiştirilmesi olacaktır. Online mağazalar ekranlar için geniş bir seçenek sunmaktadır, büyük olasılıkla aradığınız panel stoklarıda olacaktır.

Ancak, ekranı değiştirmek ya da gerçekten gerekli olup olmadığını bilmek önemlidir. Bazen,ekranda gelen sorun, diğer bir olasılıkla inverter sorununu da olabilir. Invertör değiştirilmesi bu sorunu çözebilir. Bazen laptop içinde kablo telleri bir birlerine değmesi nedeniyle titreşime neden olabilir, kablonun da diğer bir olası sorun olma durumu vardır. Harici monitöre bağlanan dizüstü bilgisayarı ile sorunun nereden kaynaklandığını bulabilir, gerekli değiştirmeyi ona göre yapabiliriz. Monitör üzerinde mükemmel bir görüntü varsa, o zaman sorun invertörde değil, ekrandadır. En uygun çözüm ise ekranın değiştirilmesidir.

Bir dizüstü bilgisayar değiştirilmesi kendinize harika bir alternatif olduğunu ekstra zaman ve para kaybını önleyebilirsiniz. Eğer şüpheniz varsa ya da daha fazla rehberliğe ihtiyaç duyuyorsanız Laptop Ekran Değiştirilmesi sayfamızı ziyaret edip, sizin için oluştursduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz.