e-posta adresi doğrulanmadı çözüm, e-posta adresi doğrulanmadı kesin çözüm, e-posta adresini nasıl doğrulayabilirim?, e-posta adresini doğrulama %100 çözüm, e-posta adresi doğrulanmadı yazıyor ne yapmam lazım? Doğrulanmayan e-posta adresini nasıl doğrulayabilirim? gibi sorularınıza kesin çözüm…

Sponsor Bağlantılar

E-posta adresi doğrulanmadı” hemen hemen birçok kişinin ortak sorunu aldıkları msn adresinde “e-posta adresi doğrulanmadı” yazması. Bunun için her gün en az bir kişi msn adresimi ekliyor ve bunu nasıl yapabileceğini soruyor. Çok sevdiğiniz bir msn adresiniz var, sürekli aynı msn’i kullanıyorsunuz ama mail alamıyor, gönderemiyor ve bir türlü o “e-posta adresi doğrulanmadı” yazısını kaldıramıyorsunuz. Bunun bir çözümü yok mu? Var arkadaşlar.

Şimdi size bu işin nasıl yapıldığını anlatacağım.

E-Posta Adresinizi Nasıl Doğrulayacaksınız?

* E-posta adresinizi doğrulamak için merve@yenimakale.com şeklinde almış olduğunuz msn adresine ait www.yenimakale.com alanadını satın almanız gerekir. Bu işin başka hiçbir yolu yoktur. Bu alanadını mutlaka almanız gerekiyor. yenimakale.com derken bu kara kısmı msn adresinizdeki (@) işaretinden sonraki kısımdır. mesela hakan@yaman.com msn adresi için almanız gereken alanadı www.yaman.com’dur. Bu alanadına uzantısına göre her yıl belli bir ücret vermek zorundasınız. Mesela .com uzantılı bir alanadı şuanda yıllık 15 liradır. Bu alanadı ücretini her yıl vermek zorundasınız. Msn’i artık kullanmıyacağım derseniz alanadına da para vermek zorunda değilsiniz tabi.

Burada bilmeniz gereken çok önemli bir konu daha var. merve@yenimakale.com msn adresini almış olabilirsiniz ama bu adresi doğrulamanız için www.yenimakale.com alanadını da almanız gerekiyor. Bunu alabilir misiniz? Alamazsınız. Çünkü ben sizden önce alıp, bir de site açmışım. Benim aldığım alanadını sizde alamazsınız. Bu durumda neler yapabilirsiniz söyleyeyim:

1. www.yenimakale.com sitesine girersiniz. İletişim kısmından site sahiplerine e-posta gönderirsiniz. E-postanızda durumunuzu anlatırsınız: “ben şu msn adresini aldım ama e-posta adresini doğrulayamıyorum. Bana merve@yenimakale.com şeklinde bir e-posta adresi açabilir misiniz?” derseniz biz açarız. Ancak başka site sahipleri bunu yaparmı bilmiyorum. Yaparlarsa hiçbir ücret ödemeden e-posta adresinizi doğrulamış olursunuz.

2. .com uzantısı yerine başka uzantılarla msn ve alanadı alabilirsiniz. Mesela merve@yenimakale.org şeklinde bir msn adresi için www.yenimakale.org alanadını alabilirsiniz.

3. illa .com olacak diyorsanız yenimakale kısmını değiştireceksiniz o zaman. merve@yenimakaleler.com, merve@yenimakaleci.com gibi bir şey türeteceksiniz ve boş ise o alanadını alıp adresinizi doğrulayacaksınız.

* www.yenimakale.com alanadını almakla yapmanız gerekenler bitmiyor. İkinci aşamada bu iş için size bir hosting gerekiyor. Hosting size e-posta adresi açma imkanı verecek. Hostingi internette herhangi bir hosting firmasından alabilirsiniz. Bunun yerine ücretsiz hosting hizmeti veren sitelerde var. Onlardan kullanmanızı tavsiye ederim. Böylece hostinge para vermemiş olursunuz.

* Diyelimki www.yenimakale.com alanadını aldınız, bunun için hosting de aldınız. Şimdi ne yapmanız gerekiyor? Bu aşamada msn adresinizle aynı olacak şekilde bir e-posta hesabı oluşturmanız gerekiyor. yani merve@yenimakale.com

* E-posta hesabınızı oluşturduysanız msn adresinize girerek “doğrulama e-postası gönder” diyeceksiniz. Ardından açmış olduğunuz maile girerek e-posta adresinizi doğrulayacaksınız.

Hepsi bu kadar.

Benim E-Posta Adresimi Doğrular mısınız?

Yukarıda bahsettiğim işlemleri yapamam ya da siz benim yerime yapabilir misiniz? diyen arkadaşlara ücreti karşılığında yardımcı olan bir arkadaşım var. Ücreti karşılığında diyorum çünkü e-posta adresinizi doğrulamak için size alanadı alacak, ardından hosting alacak, sonra e-posta açacak ve adresinizi doğrulayacak.  Birde bu iş için zamanını verecek. Ücretini ödemeyi kabul edenler bu sayfaya yorum yazsınlar, yorum yazarken e-posta adresi kısmına sizinle iletişim kurmamız için bir e-posta adresi yazmalısınız. Belirttiğiniz e-posta adresine gerekli bilgileri yollayacağım. Lütfen yorumunuzda size e-posta göndermemiz gerektiğini açıkca belirtin. Her yorum yazana mail atamayız doğal olarak.

E-posta adresiniz doğrulandıktan sonra nelere sahip olacaksınız?

* Msn adresinizde hiçbir şekilde “E-posta adresi doğrulanmadı” yazmıyor.
* Msn adresinizle aynı isimde bir e-posta adresiniz oluyor ve e-posta gönderip, e-posta alabiliyorsunuz.
* E-posta adresinize mail.live.com adresinden istediğiniz zaman girip maillerinizi kontrol edebiliyorsunuz.
* E-posta aldığınızda msn üzerinden bir tıklama ile e-postalarınıza ulaşabilirsiniz.