İslami Sohbet sitelerine dikkat

İSLAMİ SOHBET SİTELERİ

Sponsor Bağlantılar

 

İslami sohbet deyince aklınıza gelir? Ne gibi konular konuşulur hiç düşündünüz mü?

 

Sadece bunu araştırmak için islami sohbet adı altında bir kaç siteye girdim yaklaşık 1 aydır ama nelerle karşılaştım hepsini anlatsam inanamazsınız..

 

İslami sohbet denince akla Peygamberimiz (s.a.v.)’in güzel ahlakıyla ilgili konular ve İslam dini hakkında yapılan paylaşımlar gelir ama olaylar kimsenin aklına gelmeyecek boyutlara ulaşmış durumda…

 

Size bir kaç örnek anlatayım.. Güngören’de patlama oldu dün gece siteye girdim ve şunu yazdım.

 

“Yine yüzlerce masum insan basit nedenlerden dolayı birileri tarafından katledilmeye çalışılıyor” cevap olarak ne geldi sanırsınız : İslam’la yönetilmeyen toplumlar ezilmeye mahkumdur. Bunu duyunca konunun içine girmeye çalıştım biraz bu adamlar ne demek istiyorlar hem de bunu yazan 1 kişi değil.. Sonra ne demek istiyosunuz biraz açıklarmısınız gibi sorularla sohbet adlı odada bir muhabbet açıldı. Adamların devlet düşmanı oldukları şu sözlerle pekişmeye başladı : Atatürk’ün başımıza bela ettiği devrimler, Yaşasın ıran, Yaşasın Hizbullah gibi cümleler kullanılmaya başlandı. Sitede bu tür söylemlere karşı çıkanlar ise kafir ve münafık gibi sözlerle aşağılanmaya çalışıldı.

 

Ben başta şaka gibi duran bu sözlerin altındakini merak ediyordum. Acaba neden böyle davranılıyordu sonra sohbet odasında sürekli kopyala yapıştır yöntemiyle Allah rejimi olmayan toplumlar kötülenmeye başlandı.

 

Sonuç olarak şuraya varmak istiyorum.. Bu tür insanların ve sitelerin nelere hizmet ettikleri belli.. Yaşasın ıran, Hizbullah diyen insanlardan ne beklenebilirki..

 

Genç beyinleri seçilmiş ayetlerle desteklenerek yıkanmaya çalışılıyor ailelerden ricam çocuklarını bu tür sohbet odaları konularında uyarmaları.. Yoksa sonra çok terörist yetişir ülkemizde.

 

DİPNOT: Site yöneticilileri “Yaşasın Türkiye” yazmam sebebiyle ip adresimden beni engellediler.