KEY Ödemeleri Ertelendi

 

KEY ÖDEMELERİ ERTELENDİ

Sponsor Bağlantılar

 

Konut Edindirme Yardımı (KEY) iki ay sonraya ertelendi.

 

Zeki Sayın, düzenlediği basın toplantısında, bazı kurumların kendilerine KEY ödemeleriyle ilgili yanlış bildirimler yaptıklarını ve dolayısıyla bu yanlış bildirimlerden dolayı KEY ödemelerinin ertelendiğini açıkladı.

 

Zeki Sayın yaptığı açıklamada, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek’e konuyu bildirdiklerini ve iki ay daha süre istediklerini belirtti.

 

Tasfiye halindeki Emlak Bankasının Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, 30 Mayıs 2008 tarihi itibariyle 8 milyon 384 bin 586 hak sahibinin Konut Edindirme Yardımı (KEY) alabilecek durumda olduğunu bildirdi. Erteleme nedeniyle kurumların kendilerine gönderecekleri eksik evraklarla bu sayının bir milyon daha artabileceği düşünülüyor.

 

Zeki Sayın, KEY hak sahipleriyle ilgili kayıtların, memurlara yapılan yardımın süresine ve miktarına ait bilgilerin kurumlarınca, işçilere ve SSK emeklilerine yapılan yardımın süresine, miktarına ait bilgilerin SSK tarafından, Emekli Sandığı emeklilerine yapılan yardımın süresine, miktarına ait bilgilerin Emekli Sandığı tarafından, sosyal sigorta sandıkları emeklilerine yapılan yardımın süresine ve miktarına ait bilgilerin de sosyal sigorta sandıklarınca tutulduğunu hatırlattı.

Zeki Sayın, KEY kapsamında hak sahiplerine en az 1 YTL, en fazla 1391 YTL ödeme yapılacağını da açıkladı.

Kendisinin 10 YTL 47 kuruş alacağını belirten Sayın, “Yani KEY’imi alıp, tatile çıkacak parayı bulamadık” diye espri yaptı.