İnternet üzerinden yapılan aramaları incelediğimde “Türkiye’nin Posta Kodu Kaçtır” şeklinde çok yüksek bir arama trafiğinin olduğunu gördüm. Bu konuda bilgi veren siteleri incelediğimde ise kayda değer bir açıklamanın getirilmediği görünüyor. Dilerseniz artık konuya açıklık getirelim 🙂
TÜRKİYE’NİN POSTA KODU YOKTUR! Türkiye’nin il ve ilçelerinin posta kodları vardır. Türkiye’nin il ve ilçelerinin posta kodlarına: Türkiye Posta Kodları sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Örneğin İstanbul Posta Kodu: 34000 ‘dir.

Bununla birlikte ilçelerinde posta kodları farklılık göstermektedir.

Örneğin: İstanbul Beşiktaş Posta Kodu: 34330 ‘dur.

Posta kodlarının en fazla kullanıldığı alanlar mektuplar ve internet üzerinden de bazı kayıt formlarıdır (örneğin mail ya da msn kayıtları). İnternet üzerindeki formları dolduruyorsanız aslında sizden istenen Türkiye Posta Kodu değildir. Yaşadığınız yerin mahallenin, sokağın posta kodudur. İstanbul Beşiktaş’ta yaşıyorsanız 34330 girebilirsiniz. Aslında oraya hangi sayıyı girerseniz girin form kabul edecektir. Sallıyorum 16333 yazsanız dahi form bunu kabul eder.

Türkiye’nin posta kodu yoktur ancak Türkiye’nin Uluslararası Telefon Kodu (+90) vardır.

Türkiye Posta Kodu size ne için lazım oldu? Bunu yorum yazarak belirtirseniz bende size açıklamasını yapabilirim. Ancak bilmeniz gereken böyle genel bir kod olmadığıdır.

Türkiye posta kodu, türkiyenin posta kodu, vikipedi, türkiyenin posta kodu kaç, öğrenme, türkiyenin alan kodu, türkiyenin posta kodu kaçtır, türkiyenin posta kodu msn, türkiyenin alan kodu, numarası gibi sorularınıza bu yazıda cevap bulabilirsiniz.