Yeni Makale Yenilikler

YENİ MAKALE YENİLİKLER

Yeni Makale’de yakın bir zamanda yapılacaklar konusunda ve gelişmeler konusunda sizleri bilgilendirmek istiyorum. 

Sponsor Bağlantılar

Alexa sıralaması: Alexa sıralamasında Yeni Makale 620.600 sıraya yükselmiştir ve hızlada yükselmektedir. Yaklaşık 3 ya da 4 ay içinde Alexa sıralamasında ilk 100 bin arasına girebileceğimizi düşünüyoruz. 

Ziyaretçi Defteri: Ziyaretçi defteri siteden kaldırılacaktır. Paylaşmak istediğiniz düşüncelerinizi “İletişim” bölümünden bizlere iletmenizi rica ediyoruz. 

Sohbet: Sohbet bölümü kaldırılacaktır. Ziyaretçi sayımız 20 bin civarına ulaştığında Sohbet bölümü sadece Yeni Makale’ye has olarak tekrar açılacaktır. 

Ziyaretçi Sayıları: Okulların kapanması ile birlikte ziyaretçi sayılarında bir düşüş meydana gelmiştir. Ancak bu bizler için geleceğe hazırlanmak için iyi bir fırsat olmuştur. Bu kısa zamanda siteye çok fazla konu eklenecektir. Bu konuların yine tamamı özgün çalışmalar olacaktır. Dolayısıyla okulların açılması ile ziyaretçi sayılarında çok büyük bir yükseliş meydana geleceğini düşünmekteyiz. 

Hosting Problemi: Hosting konusunda çok fazla sorun yaşamaktayız. Markum.Net’ten aldığımız hosting sitenin trafiğini karşılayamamaktadır. Hatta limit aşımları yaptığımızdan dolayı aldığımız hostingin iki katı daha kendilerine ücret ödemek zorunda kaldık. Bunun üzerine trafiği karşılayabilecek, Asp ve Php destekli bir hosting aradık. Kb.com.tr’den 1 aylık deneme hostingi satın aldık. Ancak bu hostinge geçiş aşamasında sitenin bazen yavaşlaması aklımızda soru işaretlerine neden oldu. Dosyaların tamamını yeni hostinge geçirip, Kb.com.tr ile görüşerek bir değerlendirme yapılacak ve herhangi bir yavaşlamanın sözkonusu olması durumunda hosting yeniden değiştirilecektir. Bu süreci hızlandırmak için siz ziyaretçilerimizin önerilerini bekliyoruz. Asp ve Php destekli, sayfa ve resim açılışında hızlı bir hosting aramaktayız. Önerilerinizi referans sitelerle birlikte verirseniz seviniriz. Hemen bir değerlendirme yapılıp size dönülecektir. 

İstatistikler: Yazarlar ve yazarların makaleleri ile ilgili istatistiki verileri bulabileceğiniz bir bölüm oluşturulacaktır. Ziyaretçi Defterinin bulunduğu alanda, ziyaretçi defterinin yerine açılacak olan bu bölümde: Ayın en çok okunan makalesi, tüm zamanların en çok okunan makalesi, aynı şekilde en çok yorumlanan makaleler ve en çok puan alan makaleler listelenecektir. Bunların yanında duruma göre; en iyi yazarlar, en iyi makaleler sıralaması yapılabilir. Geçtiğimiz ayın en iyi makaleleri sıralaması yapılabilir (Yeni Makale Yönetimi tarafından kararlaştırılacaktır). Sizlerin önerisi olursa bu konuda değerlendirmek isteriz.