En başından belirteyim, istediğiniz YOUTUBE ise tüm videoları Youtube kapalı olsa bile şu bölümümüzden izleyebilirsiniz: Video Sitemiz Yapım Aşamasındadır…

Şimdi diyeceksiniz ki yutube ne demek? Yutube’nin herhangi bir anlamı yok arkadaşlar. Yutube kelimesini kullanmamın ise çok önemli bir anlamı. Çünkü bir site “yutube” sadece yutube kelimesinden hergün 2000 ziyaretçi çekebiliyor sitesine.

Sponsor Bağlantılar

Ne demektir bu? Sadece yutube kelimesinden nasıl 2000 ziyaretçi çekilebilir diyorsanız, daha önce yazdığım “Yanlış aramalardan ziyaretçi çekmek” adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

Bu makalemde yazdığım gibi yanlış aramalar bazen çok sayıda ziyaretçi çekmenizi sağlayabilir. İşte bunun en güzel örneklerinden biri “yutube” araması. Adamlar bakmışlar ki yutube araması yapan çok sayıda insan var. Sadece yutube kelimesini kullanarak siteye ziyaretçi çekebileceklerini düşünmüşler ki doğru düşünmüşler. Yutube kelimesini meta tag’larında kullanarak bu aramada üst sıralarda çıkmayı başararak hergün 2000 ziyaretçi çekiyorlar sitelerine.

Yanlış aramalar, sitenizde doğru aramalara dönüşürse “yutube” gibi. Hergün binlerce ziyaretçi çekmeniz içten bile değil. Ancak şunuda belirtmem gerekiyor. Bu tür aramalar kalıcı ziyaretçi kazandırmaktan uzaktır. Yutube aramasından o siteye giren insanlar eminimki kısa bir süre içinde çıkıyorlardır. Çünkü aradıkları youtube iken bir harfe basamamışlar yutube olmuş 🙂 Bu aramanın sonucunda da insan diyor ki nasıl olurda youtube aramasında bu site ilk sırada çıkıyor ve siteye tıklayarak bakıyor. Youtube yerine yutube aramasını yaptığını fark eden ziyaretçi ise siteden hemen çıkıyor doğal olarak.

Bu siteye en fazla ziyaretçi yutube aramasından gelmiş. Yutube aramasından şimdiye kadar sitesine toplam 150 bin ziyaretçi çekmiş. Yutube’nin arkasındaki kelime ise 50 bin ziyaretçinin siteye gelmesini sağlamış.

Bunu bilmenizde de fayda var tabi. Yutube örneğinde olduğu gibi sizlerde sitenize bu şekilde ziyaretçi çekebilirsiniz. Bunun için erken davranmak ve yanlış aranacak kelimeyi doğru bilmek çok önemli. Yutube gibi ziyaretçiler değilde youtube gibi ziyaretçileriniz olur inşaAllah 🙂