40 YAŞ SENDROMU NASIL ATLATILIR

Erkeklere göre daha duygusal olan kadınlar bu süreçte oldukça zorlanırlar. Kadın 40 yaşına geldiğinde isteklerine hedeflerine ulaşamadıysa 40 yaş krizine yakalanma olasılığı oldukça yüksektir. Kariyerinde istediği düzeye gelmemesi, evlenmemiş olmaması, çocuğunun olmaması 40 yaş bunalımını ortaya çıkaran sebeplerdir.40 yaş sendromunda kişi kendini sorgular. Hayatını gözden geçirip, yapamadıkları şeylerin pişmanlığını duyar. Geç kaldığını düşünüp vazgeçer. Kilo alma saç dökülmesi vücüt ta oluşan çatlaklak ve deformalar oluştuğundan, kendini beğenmez. Dış görünüşünden rahatsız olur.

Sponsor Bağlantılar

Kadın bu dönemde kendini yenilemek ve güzelleşmek için yoğun bir çaba sarfeder. Eşini çocuklarını bir kenera bırakıp hayatı ben merkezli yaşar. Bu durum çiftlerin ilişkilerini bozmaktadır. Bu dönemi daha kolay atlatmak için,

1… Eşlerin birbirleriyle konuşarak bu sorunları paylaşmaları, uzun uzun sohbetler etmelidir.

2… Kişinin sağlık durumuna göre spor faliyetleri seçilebirlir. Yürüyüş koşu egzersizlerle bu süreç daha kolay atlatılabilir.

3… Yeni hobiler edinmek takı resim, dikiş, nakış, vs kurslara giderek, yaptıklarını hayata geçirebilir.

4… Her yaşın ayrı bir güzelliği olduğu düşünülmeli ve kişinin kendi ile barışık  bir yaşam tarzı benimsenmelidir.

5… 40 ya sendromu aşılmaz bir sorun değildir. Sadece biraz gayret ile bu süreci atlatabilir. Hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yeter ki siz kendinizden vazgeçmeyin.

6… Kadın her yaşta kadındır,unutmayın.İçinizdeki yaşam sevincini öldürmeyin. Anın tadını çıkartmayı bilin.

7… 40 yaş deneme yanılmaları çoktan aşmış, hayattan ne istediğini bilen kadın için altın çağdır 40 yaş…..

UNUTMAYIN 40 YAŞ yeni bir hayatın başlangıcıdır. Size düşen bu hayatın tadını çıkartmaktır.

Saygılarımla… Dilek Soyak

Saygılarımla Dilek Bilga