Diyelim ki bir evlilik teklifi aldınız. Ayaklarınız yerden kesildi. İçiniz pırpır… Tam evet diyecektiniz ki; beyninizi bir kurt yemeye başladı. Tedirgin oldunuz birden bire. Peki neden? Evet demeden önce lütfen bu 7 maddeyi okuyun. Hala evlenmek istiyorsanız, bize de size mutluluklar dilemek düşer.
1. EVLENMİŞ OLMAK İÇİN EVLENMEYİN. Aile baskısı vs derken evliliği sakın bir kaçış yolu olarak görmeyin. Zira yağmurdan kaçaraken doluya tutulursunuz unutmayın.

Sponsor Bağlantılar

2. EVDE KALMAKTAN KORKUP EVLENMEYİN. Yaşıtlarınız evlenmiş çoluğa çocuğa karışmış olabilir. İnanın birçoğu yerinizde olmak için neler vermezdi.

3. İLLA DA EVLENECEKSENİZ… Kafanızda çizdiğniz bir profil vardır. Mutlaka az çok kafanızda tasarlamışsınızdır. Evleneceğiniz kişinin düşünün karşınızda ki kişi buna uyuyormu karşılaştırın kendinize düşünmek için zaman verin.

4. EVLENECEĞİNİZ KİŞİNİN İNANCI KÜLTÜRÜ VE EKONOMİK DÜZEYİ sizinle eşitmi dikkat edin. Uzmanların tavsiyesi eşit şartlarda bireylerle evlenmenin sonradan doğacak sorunların önüne geçilebileceğini saptamıştır.

5. AİLE BÜYÜKLERİNİN NASİHATINA mutlaka kulak verin. Onlar bizlerin görenmediğini görebilirler. İleride keşke dememek için en azından bir kez olsun dinleyin.

6. KOCA OCAĞI ANA KUCAĞINA BENZEMEZ UNUTMAYIN. Evlilikte bu ocağı tüttürecek ve yuvayı yapacak olan sizsiniz unutmayın.

7. AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR. Ama evlilik insanın gözünü açar. Asıl hayat ozaman başlar. Bu öğütler birebir tecrübeyle sabit olup denenmiş. Dinlemeyenler tarafından şuan ki aklım olsaydı dedirttiren gerçeklerdir.