Türkiye’de kahve sohbetlerine, Kemal Sunal filmlerine, dizilere konu olmuş siyasetçileri ve halşka karşı oyunları. Ama  önemli olan siyasetçilerin bu oyunları niye, kimin adına, kimin desteğiyle yaptığıdır. Evet, ben Türkiye’de yaşayan bir gencim ve neredeyse her gün akp ve akplilerin siyasi oyunlarını görmekteyim. Ama üzüntü veren bu emperyalist çıkışlı oyunlara kanan Türkiye milleti oldu.

Sponsor Bağlantılar

Peki neydi bu oyunlar, amaçları neydi siyasetçilerin. Açıklamak  benim için bir borçtu ve Akp’nin bu oyunları anlaşıldığında akp’nin meşruiyeti kalmayacak gibi görünüyor. AKP’nin açıklayacağım ilk oyunu dindar nesil oyunu. Bizim üzerimizden bir oyundu bu çirkindi, bu çirkinliği ortaya koymak için açıklıyorum;

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın söylemiydi; “dindar nesil istiyoruz”. Amacı neydi başbakanın. Evet; Tayyip erdoğan sağ bir siyasetçi ve refah partisinin her toplantısında bir şeriatçı olduğunu ve cihadı her yere yayacağını söylüyor. Komünistlere karşı düşmanlığını da yine bu toplantılarda söylüyor. Şehid olan ve dava arkadaşım dediği, en büyük rakibi olarak gördüğü fatih akıncılarından metin yükseli solcuların öldürdüğünü söylüyor ve onları hiç bir zaman sevmediğini de ekliyor. Halbuki Metin yüksel kasımpaşa akıncıları ve fatih ülkücülerinin işbirliği ile şehid ediliyor. Bu arada hatırlatalım Tayyip erdoğan suikastın olduğu dönemde kasımpaşa akıncılarında görev yapıyor, hani şu suikastta parmağı olan gruplardan birinde. Neyse biz oyunumuza dönelim; Dindar nesil oyunu sosyalistleri itibarsızlaştırmanın güdüldüğü oyunlardan biridir. Türkiye bu zamana kadar doğu tarafından kapılmasın diye jeopolitik değeri nedeni ile batı bloku tarafından kapılıyor. Ama asla karar verici rolünde olmuyor. Aynı şekilde batı blokunun sosyalistlere saldırması aynı taktiklerle propaganda şeklinde olmuştur. Hitlerde sevmezdi onları. Yine batının dayattığı bir düşünceydi sosyalistlerin dinsiz olduğu onu belirtmek istiyordu Tayyip Erdoğan. Bu oyun çok boyutlu bir oyun aslında. Tayyip erdoğan “Erbakan’ın çizgisinden ayrıldı” dedikodularını bastırmak istiyor. Ayrıca yeni konulacak 4+4+4 adlı eğitim sistemininde temellerini ve psikolojik zeminini atıyordu. BU dindar nesil oyunu kitlelere karşı oynamış ideolojik kökenli bir oyundu. Dindar nesil söylemi içinde büyük sırları barındırıyor. Bu oyun Erdoğan’ın karakteri hakkında çıkan dedikodulara, iç politikalarına kadar dayanıyor. İlginçtir başbakan 3 kelimelik bir söylemle politikasının gerçeklerini ortaya koyuyordu. Eminim bu söylem gençler arasında çok konuşulacak, özellikle sol eğilimli gençler arasında. Onlar konuştukça başbakan kazanacak. Oyunun sırrı da burada aslında. Anlayana.