Bir internet sitesi üzerindeki bağlantıya tıklamadan içeriğini görmenizi sağlayan Firefox eklentisi Interclue geliştirildi. Interclue eklentisini bilgisayarınıza kurduğunuzda hangi sitede ve hangi sayfada olursanız olun istediğiniz bağlantının içeriğini görmenize imkan veriyor. Interclue, bağlantı üzerine gelindiğinde bağlantının hemen sağ tarafında küçük bir işaret çıkıyor. Bu işaretin üzerine geldiğinizde ise bağlantının içeriğini aşağıdaki resimdeki gibi görmeniz mümkün oluyor.

Sponsor Bağlantılar

Interclue

Resim, Google’da makale araması sonucunda Yeni Makale’nin içeriğini göstermektedir. Burada içerik ile sayfa görüntüsünü birbirinden ayırmak gerekiyor. İçerik yazı ve resim olarak bu eklentide görüntülenmektedir. Ancak sayfa yapısı gösterilmemektedir. Sayfanın sadece içeriğinin görüntülenmesi, hızlı bir şekilde görüntünün oluşturulmasına imkan veriyor. Interclue eklentisinin bana göre 3 güzel özelliği bulunuyor:

* Interclue’de görüntülenen içeriğin tamamını ya da istediğiniz kısmını kopyalayabiliyorsunuz.
* Interclue ile bağlantı içindeki resimleri orijinal boyutlarında görüntüleyebiliyorsunuz.
* Ve tabiî ki hız…

Interclue penceresi üzerinde yer alan butonlar ile sayfayı e-posta yoluyla gönderebilir, bir üstteki veya alttaki bağlantıya ait pencereye gidebilir, adresi kopyalayabilir veya ufak pencereyi tarayıcı sayfanıza sabitleyebilirsiniz.
Interclue eklentisini aşağıdaki linkten yükleyebilirsiniz:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/44373/interclue-1.5.8.1-fx.xpi