Bu yazımda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın çelişkili konuşmalarını açıklayacağım. Bu çelişkileri okuyunca şaşırmayın zira bu çelişkiler yumağı başbakanın siyaseten tanınmasından itibaren başlıyor ve emin olun aşağıda belirtilenlerin devamı gelecektir. Çelişkiden bol ne vardır, gelecek yazılarımda yaşamı ve siyaseti çelişkilerle dolu bir başbakanın öyküsünü anlatacağım ve gerçektende şaşırtacağım;

Sponsor Bağlantılar

1- Üç çocuk istedi herkesten. Türkiye’deki bütün imam hatiplerde sağlık derslerinde başbakanın bu isteği övüldü. Ancak evliliğinin üzerinden on yıldan fazla geçen oğlu Burak’ın çocuğu olmamıştı. Aynı zamanda hatırlatalım 1998 yılında Ahmet Burak TRT İstanbul radyosu çalışanı Sevim Tanürek’e çarpmıştı ve kazada Sevim Tanürek suçlu bulunmuş, Ahmet Burak beraat etmişti.

2- Zincirler kırılacak ve Ayasofya ibadete açılacak dedi başbakan. Hatta Ayasofya Cami olacak diyordu. Evet açıldı ibadete Ayasofya ama müslümanların hizmetine değil Hristiyanların hizmetine.

3- Refah döneminde her konuşmasında referansının islam olduğunu söylüyordu. 9 mayıs 2010 tarihinde musevi cemaati lideri Sami Herman’a şu sözleri söylüyordu; Zaten siz bizim en önemli referansımızsınız. Ayrıca Tayyip Erdoğan’ın Yahudi kuruluşlarını her ziyaretinde “beni İstanbul yahudilerine sorun” demeside ayrı bir çelişkidir.

4- Yıl 2007 Hristiyanlar için; Hristiyanların Türkiye’den kovulmaları faşizan bir davranıştır dedi.

yıl 2010 Ermeniler için; sizi bu ülkeden sürerim dedi. (kaçak yüz bin Ermeni için)

günümüzde Türkiye’de kaçak 600 bin Suriyeli yaşamaktadır. Bazı Suriyeliler’in kamplarda eğitildiği ortaya çıkmıştır. Bu militanlar ortadoğuda kullanılır.

5- Tayyip Erdoğan’ın “beynimin yarısı” dediği eski danışmanı Mehmet Metiner; bir dönem PKK’nın siyasal kanadı olan ve ayrıca militan toplama merkezi olan HADEP’in genel başkan yardımcılığını yapmıştır.

bu yazının devamı gelecek, çelişkiler bir bir anlatılacaktır. K.Y.E